додому Новини Хто має право на податкову знижку?

Хто має право на податкову знижку?

365

59 мешканців Тернопільщини задекларували більш як 6 мільйонів гривень доходів від продажу нерухомого майна. Загалом за період деклараційної компанії подали понад півтори тисячі декларацій про доходи, отриманих у минулому році, з них більше тисячі декларацій зареєстрували з метою реалізації права на податкову знижку.

У Міністерстві доходів та зборів нагадують: дохід від операцій з продажу житлового будинку, квартири, кімнати, садового будинку, а також земельної ділянки, яка не перевищує норми безкоштовної передачі та перебувають у власності менше 3 років, отриманий не частіше одного разу в рік, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

– При цьому у разі продажу протягом звітного податкового року більш як одного з таких об'єктів нерухомості або від продажу об'єкта нерухомості, не зазначеного в п. 172.1 ст.172 Податкового кодексу, отриманих у спадщину, одержаний дохід буде оподатковуватись за ставкою 5% – для фізичних осіб-резидентів та ставками 15% (17%)- для фізичних осіб – нерезидентів, – пояснює старший державний інспектор інформаційно-комунікаційного відділу ГУ Міндоходів у Тернопільській області Лілія Черевата.

У випадку, якщо земельна ділянка, яка знаходиться під житловим будинком, перебувала у власності менше 3 років, а під час продажу право власності переоформляють на підставі окремого договору, то дана земельна ділянка будке вважатись окремим об'єктом і дохід отриманий від її продажу, підлягатиме опродаткуванню за ставкою 5%. Дохід отриманий від продажу житлового будинку, який знаходиться у власності платника податку більше 3 років, не оподатковується.