Головна духовність Християни сьогодні відзначають Чистий Четвер

Християни сьогодні відзначають Чистий Четвер

319

Сьогодні християни відзначають Чистий Четвер, починаючи з якого впродовж трьох днів усі церковні служби будуть присвячені спогадам земних страждань Ісуса Христа. Чистий Четвер присвячують спогаду таємної вечері, на якій Спаситель омив ноги Своїм учням, показавши у такий спосіб приклад любові і смиренності. У Архикатедральному Соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці Чистий четвер розпочався архієрейською святою літургією. Опісля Богослужіння відбувся чин омивання ніг священикам.

У Великий Четвер Церква згадує Тайну Вечерю Господа Ісуса Христа з Його учнями і апостолами. Саме там було встановлено головне таїнство християнської віри – Євхаристія, що в перекладі з грецького означає "благодарення". В цьому таїнстві відбувається найповніше, наскільки це можливо на землі, з'єднання людини з Богом. Сьогодні у Архикатедральному Соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Тернополі Чистий четвер розпочався архієрейською святою літургією, наприкінці якої Владика Василь Семенюк здійснив чин умивання ніг. На Таємній вечері Ісус Христос омив ноги своїм учням, показавши тим самим приклад братської любові, покори і смиренності.

– За нашою давньою традицією єпископ, подібно як Ісус Христос умиває ноги своїм учням і цілує ту ногу. Христос хоче підкреслити ту велику чесноту – покори, – говорить Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк.

Від сьогодні і до неділі, усі церковні служби будуть присвячені земним стражданням Ісуса Христа.

– Цей рік наповнений смутком в наших серцях, але як Ісус терпів і пройшов ту Хресну дорогу, був розп'ятий і воскрес, я вірю, що сьогодні наша Україна воскресне до нового щасливого радісного життя. Трошки потерпімо і тільки з Богом буде наша сильна Україна, – каже Василій Семенюк.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here