додому духовність Хресна дорога в Тернополі об’єднала греко-католиків, православних та римо-католиків

Хресна дорога в Тернополі об’єднала греко-католиків, православних та римо-католиків

402

Хресна дорога в Тернополі об’єднала греко-католиків, православних та римо-католиків у молитві за мир і неподільність України. Цього року маршрут ходи змінили, аби вшанувати пам'ять Небесної сотні. Тисячі людей молилися, співали вічна пам'ять та "Пливе кача" на Площі Героїв Євромайдану.

Хресна дорога переносить думкою в ті часи, коли Пилат засудив Ісуса Христа на смерть. Розважаючи про Христові страсті, Його терпіння і муки, люди йдуть за Ісусом, крок за кроком аж на гору Голгофу. Цьогорічна Хресна дорога в Тернополі особлива. Розважити над страстями Христовими і над Хресним шляхом України прийшло близько 20 тисяч людей.

40 днів минуло з часу загибелі українських Героїв. Небесна сотня відійшла у вічність і кожен повинен жити достойно, чесно, гідно аби віддячитися їм за це. Маршрут Хресної дороги в Тернополі змінили, аби вшанувати тих, хто віддав своє життя за кожного з нас. На площі Героїв – четверта стація – зустріч Ісуса Христа із своєю матір’ю звучала по особливому. Бо ті матері, які відпускали своїх дітей на майдан в Київ навіть не здогадувалися, що бачать синів і дочок востаннє.

Під час 14 cтацій люди молилися за упокій Небесної сотні, за українські родини, збереження екології, за узалежнених від алкоголю та інших хворих, українську владу та її чесніть, за молодь, навернення українського народу до Бога та єдність України. Наголошували й на важливості прощення, молитві за ворогів, недопущення у серцях людей ненависті та злоби. Духовенство радило пам'ятати, що кожен знаходиться в руках Божих і найважливіше мати довіру до Господа. В кінці Хресного шляху Митрополит Тернопільсьо-Зборівський Кир Василій Семенюк подякував усім присутнім і просив продовжувати посилено молитися за Україну.