Головна суспільство Хороший солдат – ситий, кажуть у Бережанській військовій частині

Хороший солдат – ситий, кажуть у Бережанській військовій частині

276

Голодний солдат – поганий солдат, говорять в армії. Якщо солдат буде добре нагодований, то й служитиме він відмінно. TV-4 поцікавився, які справи з харчуванням в армії у мирний час, у період мобілізації.

Службовців Збройних Сил України годують за нормами, встановленими постановою Кабінету Міністрів від 29 березня 2002 року. Згідно з цим документом, українському солдатові належить на добу по 350 г чорного і 400 г білого хліба, 120 г круп, 40 г макаронних виробів, 200 г м'яса і 150 г риби. Яйцями в армії не об’їсишся – належить по два яйця в тиждень. Сиру, на думку уряду, солдату достатньо 15-грамової скибочки в день, вершкового масла – 30 г.  Овочів солдат може з'їсти в день майже кілограм, це в основному картопля – 600 г. Капусти – трохи більше ніж 100 г на день, моркви, цибулі, буряка – по 30-50 г. З літніми салатами не розкошують: на огірки, помідори і зелень, разом узяті, в раціоні відведено лише 40 грам. Цього раціону чітко дотримуються у військовій частині Бережан.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:   У військових частинах проводять збори військовозобов'язаних

– На даний час проблем з харчами немає. Навіть можна сказати більше, що харчується особовий склад досить добре. Немає такого, щоб в нас особовий склад був голодний, – розповідає заступник командира військової частини Бережан Олександр Дубчак.

Під час мобілізації у частині розгорнули польову кухню. Усі страви готують тут. Одразу на 130 військових. Таких кухонь є кілька.

– На сьогоднішній день у нас вариться борщ та каша рисова, відповідно до меню розкладки. Сьогодні у мирному часі в нас не має в штаті таких спеціальностей як кухарі, тому виходячи з можливості є штатні кухарі, які готують їжу особовому складу, який призваний, – пояснює заступник командира військової частини Бережан Олександр Дубчак.

У неділю подвійна порція салату та яєць – правило, якого тут також дотримуються. А для військовослужбовців, у яких ріст більш як 1 метр і 80 сантиметрів, передбачена додаткова порція.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:   Військові з Бережанської частини вже кілька тижнів несуть службу на Сході України

– Коли нагодований військовослужбовець, то він і боєздатний і добре себе почуває. Ніж коли віне буде голодний чи як, – каже начальник їдальні Анатолій Стецяк.

Продуктами радо допомогають місцеві. Зазвичай найбільше привозять картоплю, трохи менше овочів та м'ясних консерв.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here