додому суспільство Холодно, вітряно і сніжно буде на Тернопільщині в найближчі дні

Холодно, вітряно і сніжно буде на Тернопільщині в найближчі дні

522

На завтра, 26 листопада, синоптики прогнозують хмарну погоду та сніг. Пориви вітру сягатимуть 15-20 м/с. На дорогах можлива ожеледиця, особливо уважними просять бути водіїв. Температура повітря вночі коливатиметься від 3 до 5 морозу, вдень від 1 морозу до 1 тепла.

Від завтра, 26 листопада, на Тернопільщині температура повітря поступово знижуватиметься. На середу синоптики прогнозують 3-8 градусів морозу вночі та від -1 до 4 тепла вдень. В четвер позначки термометра опустяться до 5-10 морозу вночі та від 2 морозу до 3 тепла вдень.

Оксана Софінська, завідувач сектору організації робіт Тернопільського обласного гідрометеоцентру: "В подальшому опади будуть поступово припинятися. До кінця тижня буде таке незначне коливання температур від невеликого плюса до невеликого мінуса".

На Тернопільщині вже є перша жертва холодів. 23 листопада в реанімацію Зборівської лікарні  в непритомному стані привезли 41-річного чоловіка. На другий день він помер. Причина загибелі – загальне переохолодження, церебральна кома. Аби уникнути таких випадків і не потрапити в лікарню, медики радять насамперед тепло одягатись і не зловживати алкоголем.

Ярослав Головатий, завідувач кафедри опікової травми і пластичної хірургії Тернопільської лікарні швидкої допомоги: "Тепла одежа і взуття. Взуття має бути сухе і має бути вільне. Були такі випадки, коли навіть при нульовій температурі,але при високій вологості утворювалася "траншейна стопа" це ті самі ураження холодові".

В найближчі дні синоптики прогнозують сильний вітер, лікарі радять користуватися кремами.

Ярослав Головатий, завідувач кафедри опікової травми і пластичної хірургії Тернопільської лікарні швидкої допомоги: "Кремами користуватися жиророзчинними. Відкриті ділянки тіла змащувати кремами, але жиророзчинними, бо вони утворюють плівку, яка захищає від низької температури.А водорозчинні креми будуть притягувати низьку температуру, буде замерзання і відповідні наслідки".

Під час холодів особливо обережними повинні бути  люди із серцево-судинними захворюваннями та цукровим діабетом, каже Ярослав Головатий.При переохолодженні чи обмороженні важливо вчасно надати людині першу медичну допомогу та звернутися до лікарів.