додому Новини Холодна весна розсаді не завада: тернополяни активно готуються до початку нового дачного...

Холодна весна розсаді не завада: тернополяни активно готуються до початку нового дачного сезону

466

Холодна весна розсаді не завада: тернополяни активно готуються до початку нового дачного сезону. Сприятлива погода, якісне насіння та родючий ґрунт – важливі чинники для вдалого урожаю. Досвідчені садівники розповідають: для першого посіву температура ґрунту повинна бути не менше трьох-чотирьох градусів. За таких умов урожай буде соковитий та негіркий. Усе про тонкощі висадження овочевих культур  читайте далі у нашому сюжеті.

Рання весна – період невисоких температур та нестабільних погодних умов. Та попри це, березень та квітень – найсприятливіші місяці для висадження овочевих та листових культур.

“Ми зазвичай після Пасхи садимо город. Тоді ці культури не виростають такими смачними, вони часто бувають і з гіркотою, більш волокнисті, смакові властивості втрачаються, культури швидко ідуть на стеблування”, – пояснила нам пані, яка торгує насінням.

Горох, капуста, шпинат, салат та редиска – ці овочі найбільш стійкі до холоду, тому їх радять висаджувати першими. Горох може витримувати навіть морозну температуру до -7 градусів. А от розсаду помідорів, перців та баклажанів радять притримати до середини березня.

“Хоч перець люди радять в лютому сіяти, але ми вважаємо, що 50-60 днів достатньо до висадки розсади. Висаджуємо розсаду ми в районі 20 травня, тоді гарантовано вже відсутні заморозки і прогрівається ґрунт”, – розповів нам пан Ігор, який продає насіння.

Для вдалого врожаю важливі не лише насіння, а й вибір ґрунту. Земля повинна бути збагаченою поживними речовинами та із збалансованим складом. Кислий ґрунт – це найбільша небезпека для городніх рослин. За таких умов розсада може не зійти, а плід змінити колір та смак.

Один із багатьох етапів підготовки до розсади – це планування посадок. Важливо, щоб висаджені культури не повторювались на одній ділянці. Таке чергування радять проводити щороку. Це допоможе запобігти поширенню рослинних хвороб. Про результативність такого методу розповідають досвідчені садівники.

У садівництві важливі не лише сприятлива погода, якісне насіння та родючий ґрунт, а й хороший настрій, кажуть садівники. Любов до землі та наполеглива праця – ось справжня запорука вдалого врожаю.