додому духовність Холмська ікона перебуватиме у Тернополі до неділі, 1 грудня

Холмська ікона перебуватиме у Тернополі до неділі, 1 грудня

480

Помолитися до святині можна в Свято-Троїцькому духовному центрі імені Данила Галицького на проспекті Злуки. Холмська чудотворна ікона  має не лише надзвичайну історію, а й невичерпну цілющу силу. За посередництвом цього образу Пресвятої Діви зафіксували понад 3 тисячі зцілень.

Холмська ікона Божої Матері – одна з трьох, написаних рукою апостола Луки у першому столітті. Постійно образ перебуває в Луцькому музеї. Історія цієї святині не проста.

Отець Анатолій Зінкевич, настоятель Свято-Троїцького духовного центру імені Д.Галицького: "Вона була і в римо-католиків і греко-католики молилися до неї, московський патріархат молився до неї. Вона проходила як і Україна свій шлях. Щоб її вберегти розбирали по дощечках, люди носили її на грудях, щоб молитися збирали її знову".

До Тернополя Холмську ікону Божої Матері привезли вдруге. Святиня об'єднала навколо себе усіх тернополян не залежно від віросповідання, бо побувала в Церкві Воздвиження Чесного Хреста, зустрічали її й біля Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, церкви Різдва Христового та інших.

Отець Анатолій Зінкевич, настоятель Свято-Троїцького духовного центру імені Д.Галицького: "Те, що сюди та в інші храми приходило багато людей, не залежно від конфесійної направленості, щоб прикластися до цієї ікони говорить про повагу до цієї ікони на рахунку якої понад три тисячі зцілень".

Холмська ікона Божої Матері перебуватиме в Свято-Троїцькому Соборі імені Данила Галицького до 1 грудня. В неділю, в соборі, о 9 годині відправлять Архиєрейську Літургію, а о 13:00 – акафіст.

Отець Анатолій Зінкевич, настоятель Свято-Троїцького духовного центру імені Д.Галицького: "Всіх будемо дуже раді бачити, на першу годину, хто не буде мати можливості раніше. Відслужимо торжественно акафіст з молитвослів'ям проведемо цю ікону, щоб вона мало по малу, пройшовши свій шлях повернулася туди, де вона постійно перебуває на Волині".

З Тернополя Холмську ікону Божої Матері перевезуть до Дніпропетровська, далі до Луцька.