додому суспільство Хлопці з Тернопільщини стали номінантами Всеукраїнської акції “Герой-рятівник року-2013”

Хлопці з Тернопільщини стали номінантами Всеукраїнської акції “Герой-рятівник року-2013”

441

Два хлопці з Тернопільщини стали номінантами Всеукраїнської акції "Герой-рятівник року-2013". Церемонія нагородження лауреатів відбудеться в Києві 17 вересня, коли в Україні традиційно відзначатимуть День рятівника. Напередодні професійного свята Державна служба надзвичайних ситуацій у Тернопільській області підсумовує зроблене у цьому році.

Близько 2 тисяч людських життів, в тому числі 200 дітей, врятували за 9 місяців цього року фахівці підрозділів Управління Державної служби надзичайних ситуацій України в Тернопільській області. Вони ліквідували наслідки трьох надзвичайних ситуацій та сотень надзвичайних подій, таких як снігові замети, підтоплення, різні аварії. 60 людей та майна на 38 мільйонів гривень врятували у пожежах. Напередодні професійного свята МНСівці запевняють: щодня втілюють у життя гасло "Запобігти, врятувати, допомогти", хоч розуміння від людей навзаєм отримуюють не завжди.

Євген Лукавий, начальник управління ДСНС України у Тернопільській області: "Навіть засоби масової інформації нас можуть критикувати, що десь там бабка сказала: пожежники приїхали без води і вже поїхали по воду. Я завжди кажу: ну розумію, що в селі бабці пояснити важко, що пожежна машина привозить 2,5 тони води. 2,5 тонни води, в секунду, пожежний ствол дає 10 літрів в секунду, раз десять літрів в секунду, порахували, 5-7 хвилин – води немає. Поки та бабка через вікно бачить що машина виїхала, поки там вийшла з хати подивитися, що як там гасять, машина вже повертається, бо пройшло тих 10 хвилин і ми тоді получаєм – населення отримує якийсь негатив в нерозумінні населення, що ми приїжджаємо без води".

Пишаються в Управлінні ДСНС України в Тернопільській області свідомими громадянами. Цьогоріч від Тернопільщини номінували на Всеукраїнську акцію "Герой-рятівник року" двох 19-річних хлопців із Чортківського району, які наприкінці червня врятували життя, можливо, не одній людині, хоч і досі не надто афішують свій вчинок. Тоді вони автомобілем їхали із Чорткова у Тернопіль на попередній захист дипломної роботи. Побачивши на дорозі некеровану вантажівку, водій якої втратив свідомість, хлопці не просто уникли зіткнення, а наздогнали вантажний автомобіль, зумівши його зупинити.

Віктор Сов'як, номінант Всеукраїнської акції "Герой-рятівник року-2013": "Спочатку думали може він випив або ше шось, йому стало погано… Він почав хитатися і тоді тако раптово впав на бік і фура так сказати, машина вже була не контрольована і котилася на нас. Скорість була відносно невелика, десь кілометрів 25-30, ну в середньому, десь така скорість, що можна сказати, бігли за автомобілем, відкрили так сказати двері і заскочили".

Роман Кульчицький, номінант Всеукраїнської акції "Герой-рятівник року-2013": "Я почав відкривати двері і потом Вітя заскочив в того грузовика. я не заскакував в нього, я таяк був коло нього практично, але біг за ним, но не стало мені духу заскочити, але потом біг я буквально недовго і він вперся в бордюр. Моя перша реакція – я оббіг його, відкрив двері ну і ми таяк би підняли його. Була якась водичка, почали лити, но він не приходив в свідомість".

Хлопці викликали швидку і самотужки привезли на місце події фельдшера – життя водієві вантажівки врятували. Управління ДСНС в області дякує не лише їм, а й іншим мешканцям Тернопілля, яким при надзвичайних ситуаціях на ділі не байдуже гасло "Запобігти, врятувати, допомогти".