Головна суспільство Харчування в дитячих таборах – на особливому рахунку в санепідстанції

Харчування в дитячих таборах – на особливому рахунку в санепідстанції

694

Харчування в дитячих таборах – на особливому рахунку в санепідстанції. Діти тривалий час живуть і харчуються в оздоровчих закладах, а отже їхній раціон під особливим контролем. 5 разів на день дають їсти своїм вихованцям у дитячих таборах Тернопільщини, про це нам розповіли в управлінні сім'ї та молоді Тернопільської облдержадміністрації. Як харчують дітей, зокрема в дитячому таборі "Ромашка", що в селі Нирків Заліщицького району, дізнавалась знімальна група "Провінційних вістей".

Поки діти відпочивають, для них на кухні невтомно трудяться кухарі. Їжу готує четверо людей. Не встигають діти завершити снідання, як тут вже готують обід і так увесь день. Їжа домашня, корисна. Жодних напівфабрикатів. Усе за розрахунком. Діти їдять перші страви, молочне, овочі, фрукти, каші, м'ясо і рибу. Такий здоровий раціон навряд чи є у кожного вдома.  Кухарі кажуть, продукти їм поставляють завжди свіжі.

Готувати кухярам треба немало. Наприклад, одна порція супу – це 380-400 грамів. Якщо в одному заїзді дітей 100, то кухарям доводиться варити 40 літрів лише першої страви. Готують тут їжу різноманітну. Перелік страв, які дають дітям в "Ромашці", на голодний шлунок слухати не можна.

– На сніданок ми готували: каша гречана в нас була, гуляш, постійно масло, салат з бурячка, чай, хліб. На обід ми сьогодні приготували суп макаронний, молода картопля в нас є, салат з капусти, риба, сік, цукерки даємо і печиво. На вечерю ми сьогодні приготуємо плов,  чай, масло і салат, – розповідає кухар дитячого табору "Ромашка" у селі Нирків Заліщицького району Наталя Мельник.

У таборі "Ромашка" дотримуються ще однієї традиції. Перед кожним прийомом їжі – молитва. Далі у їдальні чути лише стукіт ложок. Порції великі, діти наїдаються, запевнили нас працівники табору. Нерідко і поправляються під кінець зміни у таборі. Окрім стандартних прийомів їжі дають ще підвечірок: готують какаю, випічку і фрукти. 

Є в дитячому раціоні також солодощі. Наніч п'ють йогурт.  Кухарі кажуть, стараються, як для власних дітей і відповідальність дуже велика: щоб догодити, щоб дітям смакувало. Кажуть, це дорослі можуть їсти "примусово", а дітям не сподобається, то і їсти не будуть. Готують у "Ромашці", дотримуючись визначених кулькуляції. Самі ж вихованці табору підтверджують, готують дуже смачно.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here