додому освіта Харчування у дитячих садках Тернополя цього року не подорожчає

Харчування у дитячих садках Тернополя цього року не подорожчає

421

Харчування у дитячих садках Тернополя цього року не подорожчає. Таке рішення прийняли на засіданні виконавчого комітету Тернопільської міської ради. Вартість харчування у дошкільних закладах переглядають щороку. Місяць тому міська рада провела тендер серед підприємців, які постачають продукти дошкільнятам. Тепер у міському управління освіти запевняють, що і якість продуктів для дітей не погіршиться.

Харчування дошкільнят має бути повноцінним та збалансованим, а їжа – багата на білок, жири, вуглеводи та вітаміни. Харчування у дитсадках Тернополя під особливим контролем санепідслужби та управління освіти. У тернопільському дитсадку №25 підхід до харчування  – особливий. Меню складають посезонно. Кожне двотижневе меню перевіряють та затверджують у санепідслужбі. У дитсадку усі продукти замовляють наперед та стежать за якістю.

Наталія Немировська, завідувач дитсадка №25 Тернополя: "Кожного дня відбираються добові проби. Вони три доби зберігаються у холодильнику. Кожна страва закладається в окрему баночку з кришечкою, підписується. Це все для того, щоб ми могли цю продукцію у будь-який час видати для аналізу, для перегляду".

У дистадку розповідають, страви на групу видають лише після того, як медпрацівник зніме пробу. У меню дошкільнят немає смаженого. Супи приправляють тушкованими овочами, а котлети печуть у духових шафах. Малечу ж переконує, готують у дитсадку смачно. І у кожного є улюблена страва.

За один день батьки, діти яких відвідують молодші групи, платитимуть 5 гривень. За день харчування у старших групах на гривню більше – 6. Ця сума, яку оплачують батьки за харчування дітей, – лише половина затрат. 50% надходить із міського бюджету. На 50% зменшать розмір плати для батьків-інвалідів І та ІІ  групи, батьків, які мають дітей-напівсиріт та батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей. У міському управлінні освіти кажуть, зробили все для того, щоб діти харчувалися повноцінно.

Ольга Похиляк, начальник управління освіти Тернопільської міськради: "Тендер ми провели на всі продукти харчування. Немає проблем у довозі, поставці того чи іншого продукту: м'ясо, риба, молочні продукти. Все є. Батьки, діти задоволені, скарг ніяких немає".

Влітку під час оздоровчого періоду, який триває з 1 червня до 31 серпня, плата за харчування дітей знову зросте на 10%. Таке збільшення відбувається щороку. За ці гроші раціон дітей планують збагатити овочами, фруктами і соками.