Головна благоустрій Керівники ЖЕКів: аби тариф не був збитковим, його треба підняти хоча би...

Керівники ЖЕКів: аби тариф не був збитковим, його треба підняти хоча би на 50%

303

Чи не єдині тарифи за комунальні послуги, які поки що не зростають – це плата за ЖЕКи. Хоча і тут з тарифами непорядок, наголошують в управлінні ЖКГ Тернопільської міськради. Востаннє тарифи переглядали ще у 2011 році. Приватні підприємства Тернополя, які обслуговують житлові будинки, подали розрахунки на збільшення тарифів у Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. За законом впливати на тарифи міськрада не може. Їх встановлює своїм рішенням лише Національна комісія.

– Тарифи у нас затверджені у 2011 році. За цей час піднялася мінімальна заробітня плата, піднялися вартість електроенергії і інші чинники піднялися. Однак я підкреслюю, на рівні міської ради питання не стоїть. У нас є балансоутримувачі. Практично усі послуги по Тернополю надають приватні підприємства. Наші підприємства подали пропозиції в Київ на розгляд комісії. Відповіді на даний час немає, – пояснює начальник управління ЖКГ, благоустрою та екології Тернопільської міськради Микола Лесів.

Аби тариф не був збитковим, його треба підняти хоча би на 50%, каже Микола Лесів. Саме такі розрахунки ЖЕКи подали на розгляд у Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Коли Національна комісія прийме рішення, чи піднімуть тарифи і з якого числа – невідомо, кажуть в управлінні ЖКГ. Підприємства Тернополя розрахунки подавали окремо, бо тарифи для будинків неоднакові.

– На кожен будинок у нас є окремо розроблений тариф. Це залежить від кількості мешканців, які проживають у будинку, від поверховості будинку, від місця розташування будинку, від забезпечення будинку ліфтом, від квадратних метрів прибудинкової території та інші чинники, від яких залежить розробка тарифів на комунальні послуги, – каже Микола Лесів.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here