додому благоустрій Катальпи, тюльпанові дерева та клени червонолисті висадять у Тернополі

Катальпи, тюльпанові дерева та клени червонолисті висадять у Тернополі

1163

Катальпи, тюльпанові дерева та клени червонолисті висадять у Тернополі під час двомісячника благоустрою. Перші акції з висадження дерев відбудуться у цю п’ятницю, 24 березня, о 13.00 годині. Зокрема, дерева планують висадити на вулиці Сагайдачного, у парках Топільче та Шевченка.

15 червонолистих кленів висадять на вулиці Сагайдачного. Вони прикрасять центральну частину міста, а також створять тіньові зони над лавочками. Завдяки новим деревам, тернополянам, і гостям міста буде комфортніше відпочивати у центрі міста влітку, кажуть в управлінні ЖКГ, благоустрою та екології Тернопільської міськради.

– За лавочкою буде червонолистий клен і буде ряд червонолистих кленів, які будуть дуже красиво іти в такий легкий дисонанс з зеленими насадженнями, які поруч, буде їх підкреслювати. І це буде дуже красиво, ми їх висадимо, вони вже великі, вони вже 5-річні. І дуже швидко вони дадуть тінь і буде дуже цікаво сидіти під червоним кленом. А він червоний постійно – восени, літом і так дальше, – розповідає начальник управління ЖКГ, благоустрою та екології Тернопільської міськради Олег Соколовський.

– Зокрема, будуть посаджені дерева на вулиці Сагайдачного. Раніше там були встановлені лавочки, тернополяни скаржились, що сонце, немає тіні. Тому зараз біля цих лавочок будуть висаджуватись дерева. І крім того, будуть висаджені дерева в парку Шевченка і в парку Топільче, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Дерева планують висаджувати у п’ятницю в рамках двомісячника благоустрою під час першої загальноміської толоки. Також 24 березня буде оновлено алею «Герої не вмирають» в парку імені Тараса Шевченка, яку висаджували два роки тому, проте невідомі понищили рослини. Тому цього разу алею оновлять дев’ятьма тюльпановими деревами. Цього разу вони будуть більшими. Також біля дерев планують встановити камери спостереження, каже Олег Соколовський.

– В нас сталася прикра подія – алея “Герої не вмирають”, яку ми висадили ще 2 роки тому, на жаль, зараз знищена, дерева просто виламані, це тюльпанові дерева. Чому ми назвали “Герої не вмирають”? Тюльпанове дерево має таку цікаву властивість – на ньому виростає тюльпан, він потім деревеніє, цілу зиму він там перебуває, а на весну його виштовхує новий тюльпан, тому “Герої не вмирають”.

Третьою локацією, де висаджуватимуть дерева, стане алея у гідропарку «Топільче» (від фонтану до дамби). Загалом там з’явиться 40 нових катальп, під час першої акції буде висаджено лише десять. Ще тридцять висадять під час другої загальноміської толоки – 4-6 квітня. До акцій запрошують долучитись і тернополян.