додому Новини Картини тернопільських школярів побачив король Великобританії

Картини тернопільських школярів побачив король Великобританії

523

Картини тернопільських школярів побачив король Великобританії. Свої роботи у Лондоні на виставці презентували учні початкової школи №1 та Галицького фахового коледжу імені В’ячеслава Чорновола, а також підлітки з ліцею №21-спеціалізованої мистецької школи імені Ігоря Герети, з якими поспілкувалася наша Тетяна Скиба.

Через свої картини юні художники розповідали про період відключення світла в Україні, дивовижну красу та велич українських Карпат тощо. Подробиці – дивимось.

П’ятеро школярів ліцею №21-спеціалізованої мистецької школи імені Ігоря Герети працювали близько місяця, аби їхні роботи побачили в Європейському Банку Реконструкції і Розвитку в Лондоні, Британському парламенті, Палаті громад та Президентському палаці в Тирані (Албанія).

Дарина та Емілія – однокласниці. Дівчата малюють ще з дитинства. Британцям та іншим відвідувачам на виставці вони розповіли про український світанок та величні Карпати.

“Я малювала роботу “Світанок”. Там поле з маками. Я хотіла цим передати, що світанок – це початок нового дня. З кожним днем Україна наближається до перемоги, ” – розповіла Дарина Кривоніс.

“Щодо моєї роботи – вона називається “Мої Карпати”. Моїм натхненням були наші українські гори Карпати. І я вважаю, що ніяка картина, ніякі фото не передають всієї  краси наших гір. Тому моя робота була зроблена для того, аби надати стимул іншим побачити цю красу власними очима, “- поділилася з нами Емілія Луців.

Дев`ятикласниця Анастасія Кулик зобразила на своєму полотні місце, яке приносить їй спокій, і намалювала “Карпатський затишок”.

“Я хотіла передати своє захоплення цим місцем, наскільки сильний спокій мені це місце приносить. Тобто те, що моя душа йому належить, я хотіла передати там,” – розповіла Анастасія.

Сильну духом українку намалювала школярка Каріна. До цього образу дівчина додала ще декілька символів.

“Вишиванка – це щастя та горе для кількох поколінь, віра в майбутнє України. І також я зобразила соняшники, які є символом міцності, вірності, Батьківщини та оптимізму”, – зазначила Каріна.

Період, коли не було світла, настільки запам`ятався Руслану, що надихнув його на створення картини, яка б передала цей непростий час для українців.

“Є прямий сенс і є переносний. В прямому: вона зі свічкою, вона в темряві. А в переносному: вона несе це світло для всього світу. Бо Україна захищає весь світ, щоби тільки в нас не було світла, а не також і в них”, – пояснив свій творчий задум Руслан.

“Це для нас вперше брати участь у такій міжнародній виставці-аукціоні. Свої сили попробувати, побачити, наскільки учні змогли себе проявити. Це для них дуже гарний досвід. Король Великобританії відвідав виставку і висловив своє захоплення від картин дітей”, – додала Наталія Журавель, вчителька образотворчого мистецтва ліцею №21-спеціалізованої мистецької школи імені Ігоря Герети.

За участь у виставці школярі ліцею №21-спеціалізованої мистецької школи імені Ігоря Герети отримали винагороду – вісім графічних планшетів і спеціальні рукавички до них.