додому Новини Капличку на Лисоні розмалювали художники Тернопільщини

Капличку на Лисоні розмалювали художники Тернопільщини

578

vlcsnap-2016-09-06-16h57m58s117Капличку на Лисоні розмалювали художники Трнопільщини. Зробили це з нагоди святкування 100-річчя боїв за гору Лисоня. Тепер у каплиці можна побачити не тільки архангела Михаїла, Володимира Великого чи Княгиню Ольгу, а й сучасних героїв – загиблих бійців АТО.

Протягом місця над капличкою, що на горі Лисоня на Бережанщині, працювало шестеро художників: Олег Шупляк та його син Віталій, Богдан Бринський, Михайло Дирбавка, Микола Шевчук та керівник проекту, заслужений художник України, Богдан Ткачик. Саме його ікона Богородиці стала праобразом теперішнього розпису каплиці на горі Лисоня.

– Вона була не розписана, стояла давно, але була поштукатурена. Зараз там, де ікона, там було вікно. Я запропонував, щоб його замурували бо зараз там буде основна ікона. Пробили ще двоє дверей. Пробили для того, бо після оцього всього дійства священики будуть мирувати людей. В одні двері будуть люди заходити, в інші виходити, а священик буде мирувати, – розповідає заслужений художник України Богдан Ткачик.

Капличка на Лисоні є позаконфесійною і, насамперед, слугує пам’яткою, а не місцем проведення релігійних обрядів.