Головна суспільство Канцтовари на вибори ОВК №165 з центром у Тернополі закупила за завищеними...

Канцтовари на вибори ОВК №165 з центром у Тернополі закупила за завищеними цінами

940

Скотч за 10 гривень, ручка – 4, папір – за 65. Канцтовари на вибори окружна виборча комісія №165 з центром у Тернополі закупила за завищеними цінами, стверджують кілька
 її членів. Кажуть, в магазинах той же товар коштує значно дешевше, деякий вдвічі, а то й більше. Аргументи слухали наші журналісти.

Накладна на канцтовари у кількох членів окружної виборчої комісії №165 з центром у Тернополі нічого крім обурення не викликає. Ціни, за якими на вибори закупили товар для окружної і 90-та дільничних комісій, завищені, часом вдвічі, а то й більше, каже секретар.

– Фізична особа Лебонтова. Вона завезла нам цей товар. Ручка кулькова коштує в її накладній 4 грн, пішли в "Піонер", вона коштує 1,95. Тобто тільки на ручках відмилося 3 тисячі гривень… Далі візьмемо. Папір ксероксний по 65 гривень. Ви бачили такий папір по 65 грн? І я не бачила, – розповідає секретар ОВК №165 Любов Паразінська.

Кожного найменування закупили щонайменше 90 штук. Папок, лінійок, маркерів, зошитів – кілька сотень, ручок – тисячі. Загальна сума покупки – трохи більше, ніж 52 тисячі гривень. Підрахувати реальну на думку активістів вартість канцтоварів з абсолютною точністю неможливо. У накладній лише загальні назви. Тому члени ОВК звірили оптові ціни з накладної з роздрібними магазинними і підрахували: на канцтоварах добряче нагріли руки.

– Тільки на "Піонері" ми порахували не менше, ніж 25 тисяч. Це тільки на канцтоварах. А я був на канцтоварах "Канцелярка", там ціни ще менші. А той підприємець закупився якраз на "Канцелярці" і привіз сюди, – пояснює член ОВК №165 Олег Дунець.

Директор товариства "Канцелярка" у телефонній розмові інформацію заперечив. Каже, цьогоріч на вибори в них ніхто не закуповувався.

– З 2008 чи 2010 року ми виборів напряму не обслуговуємо. Був мужчина, запитував ціни, ми йому давали ціни, рахунки, і після того до нас ніхто не звертався і підприємець, якого ви називаєте, в нас не закуповувався взагалі.

Розпитати про місце і ціни у самого підприємця нам також не вдалося.

Мало того, що ціни зашкалюють, половину товару ОВК недооторимала, каже її секретар. Відповідно його не вистачає і дільничним виборчим комісіям. Активісти вже передали документи для перевірки представникам Державної фінансової інспекції. Проте поки проблемою переймаються члени ОВК, її голова візиту журналістів не зраділа. Часу для коментарів не знайшла, на засідання комісії не пустила.

– Доброго дня! Скажіть будь ласка, чи можуть бути журналісти присутні на засіданні? Засідання відкрите?

– Ні, засідання закрите.

Олександр Зигмунт, медіа-юрист, пояснює:

– Такого поняття як "закрите для журналістів засідання" в законодавстві немає. Журналісти можуть бути присутні на засіданні без дозволу комісії, але не більше, ніж два представники від одного ЗМІ… Покинути таке засідання журналісти можуть лише тоді, коли за це проголосують не менше, як 2/3 представників виборчої комісії і коли буде складений відповідний нормативний акт.

Пояснення від голови окружної виборчої комісії ми почули лише наступного дня на прес-конференції. Каже, проведення тендеру така закупівля не потребує, та й суми, виділеної ЦВК, не перевищили. Юристи пояснюють, ЦВК визначає ліміт, а залишок не пропаде. Його комісії повертають у бюджет.

– Закупівля товарів відбулася по таких цінах (пауза). Запропонував співпрацю постачальник, який працював в 12-му році в 10-му році… Ціни реальні, нереальні, я сказати не можу, по всіх магазинах ніхто не буде бігати, – каже голова ОВК №165 Марія Мацук.

Для того, щоб дізнатись середні ціни не бігали по магазинах і ми. На одному з тернопільських інтернет-сайтів графітовий олівець, який згідно з накладною за 2,5 грн купила ОВК, коштує в середньому 1-1,5 грн. Папка для документів – не 2,8 грн, а 1,6 грн, а упаковка паперу – 46 гривень замість 65-ти. Проте навіть без інтернету, варто просто включити логіку, кажуть активісти.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here