Головна культура Із традиційними колядками, танцями та вертепом відзначила свято Водохреща лемківська громада

Із традиційними колядками, танцями та вертепом відзначила свято Водохреща лемківська громада

249

Із традиційними колядками, танцями та вертепом відзначила свято Водохреща лемківська громада. Вже вкотре в палаці культури “Березіль” відбулось дійство “Лемківський Йордан”.

“Народився Бог на санях в лемківськім містечку Дукля”, – люблять говорити лемки. Тож неабияке значення для них має святкування різдвяно-новорічних свят. Вже вкотре лемківська громада збирається на традиційний “Лемківський Йордан”, щоб відзначити Водохреща. Відбулось дійство в палаці культури “Березіль”. “Лемківський Йордан “- чудовий спосіб об`єднати спільноту і нагадати про самобутні звичаї святкування, – кажуть організатори.

– Ми гуртуємо лемків, збираємо лемків, щоб відзначити Різдво Христове. В лемків була надзвичайно багата духовність, і щоб продовжити, зберегти ці традиції, ми проводимо в році декілька таких заходів,- розповів голова тернопільської обласної організації Всеукраїнського Товариства “Лемківщина” Олександр Венгринович.

Розпочали урочистості із молитви та окроплення усіх присутніх освяченною водою. А вже потім завирували і лемківські забави. Гостей розважали ведучі свята – газда і газдиня та концертна програма з вертепом і колядками.

Звичаї лемківського святкування передають від покоління до покоління, тож на свято прийшли люди різного віку. Із задоволенням участь у ньому беруть діти.

До слова, відбувається свято лемків уже в 27-й раз. Традицію відзначати “Лемківський Йордан” розпочали у 1990 році.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here