додому культура Із традиційними колядками, танцями та вертепом відзначила свято Водохреща лемківська громада

Із традиційними колядками, танцями та вертепом відзначила свято Водохреща лемківська громада

1072

Із традиційними колядками, танцями та вертепом відзначила свято Водохреща лемківська громада області. Вже вкотре в палаці культури «Березіль» відбулось дійство «Лемківський Йордан».

Голова Всеукраїнського Товариства “Лемківщина” Олександр Венгринович вітає гостей, яких у палаці культури “Березіль” на Лемківський Йордан зібралось чимало. Традиційно свято не обходиться без господаря і господині. Господар благословляє усю лемківську родину, а газдиня піклується, аби усі гості були ситими, наготувавши перед тим 12 лемківських страв. Лемки усією спільнотою почали збиратися на Водохреща ще з вісімдесятих років. Традиція прижилася і щороку охочих розділити спільну радість Хрещення Спасителя на Лемківському Йордані стає все більше.

 

Вертеп, колядки, щедрівки, дружні бесіди – таким запам’ятається “Лемківський Йордан” у 2018. А загалом, лемки Тернопілля збираються, аби згадати свої традиції та за будь-яких обставин триматися вкупі. “Лемківський Йордан “- це чудовий спосіб об`єднати спільноту і нагадати про самобутні звичаї святкування, – кажуть організатори.