Головна здоров'я Із хвої новорічної ялинки можна варити лікувальний чай

Із хвої новорічної ялинки можна варити лікувальний чай

3170

 

Ще зберігаєте вдома новорічну ялинку? Не поспішайте її викидати. З гілочок рослини медики радять готувати профілактичні і лікувальні настої та чаї. Коли та як можна використовувати хвою, знає наш кореспондент Ольга Савуляк.

Новорічних ялинок українці позбуваються, як тільки закінчаться свята. Дехто зберігає їх до Стрітення – 15 лютого. Лікарі кажуть, викидати рослину не варто. Адже крім естетичного вигляду ялинка як і всі хвойні, має лікувальні властивості. Про це пам'ятають ще наші бабусі, розповідає лікар. До природи вони були ближчі, ніж ми, а тому здоровіші. Гілля ялини стелили на підлогу і ходили по ньому. Під ногами хвоя мнеться, згинається і виділяє свіжий запах, який до того ж має антибактеріальну дію, а тому захищає мешканців оселі від застуди.

– Гілочки можна використовувати при застудних захворюваннях, готувати чаї, настої, при захворюваннях, – ангіні, тонзилітах, фарингітах. Для закапування носа, настоїв, інгаляцій. Використовували сосну і хвою також для ванн при застудних захворюваннях, для зміцнення центральної нервової системи, вегето-судинної дистонії, – розповідає лікар-фітотерапевт Марія Тройчак.

Настій для купання роблять у пропорції один до одного. Потім розводять у ванні. Ялина, каже Марія Тройчак, потребує точного дозування. Бо що забагато, то не здорово. Особливо, коли це стосується напоїв. Кілька голочок хвої можна додавати до чаю. Це і профілактика чудова, і лікування ефективне, переконує лікар.

– Одна чайна ложечка і 5 чайних ложок води заварити, зробити собі такий для закапування носа при ринітах, тонзилітах, хронічних ринітах. А для полоскання можна сильнішу дозу при ангінах, тонзилітах, можна робити інгаляції з такої сильнішої дози. При захворюванні вона має дуже великий спектр лікувальний. Лікує ревматизми, артрози, артрити, остеохондрози, – каже Марія Тройчак.

Та найкраща профілактика – прогулянки у лісі. Хвороба сковує і відсуває на друге місце усі справи та плани. То чи не краще знаходити час, аби не допустити цього, аргументують медики.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here