додому надзвичайне Із 1 грудня у Тернополі оголосили загальноміський страйк. Хроніка дня.

Із 1 грудня у Тернополі оголосили загальноміський страйк. Хроніка дня.

751

О 17 годині завершилось 5-годинне народне віче. Тернопільський страйковий комітет очолив Володимир Стаюра. Він закликав людей стояти на майдані упродовж ночі, а о 7 ранку – прийти пікетувати обласну державну адміністрацію та блокувати її роботу. Провокацій на Тернопільскому майдані досі не було, його охороняють правоохоронці. Огранізатори загальноміського страйку наполягають, аби тернопільський майдан підтримував мирний протест. У наметовому містечку людям пропонують чай, привезли дрова, аби зігрівати страйкувальників. Також Володимир Стаюра повідомив, що звернувся до міської влади Тернополя із проханням, аби та забезпечила життєдіяльність міста та майдану. Нагадаємо, що сьогодні на сесії тернопільської міської ради, яка відбулась на Театральному майдані Тернополя, проголосували за загальноміський безстроковий страйк. З 1 грудня, практично всі державні установи, крім шкіл, садочків та лікарень, не працюватимуть.

 

ПОДИВИТИСЬ ЗАПИС ПРЯМОЇ ТРАНСЛЯЦІЇ ІЗ ТЕАТРАЛЬНОГО МАЙДАНУ ТЕРНОПОЛЯ МОЖНА ТУТ

Рівно ополудні народне віче на Театральному майдані  Тернополя розпочалось і зібрало, за різними підрахунками, близько 20 тисяч людей: не лише тернополян, приїхали й мешканці кількох районів області. Віче розпочало духовенство усіх конфесій міста.

Отець Анатолій Зінкевич, настоятель Свято-Троїцького Собору ім. Данила Галицького: "Тернопіль не великий, але він як міцний горішок, це камінчик в фундаменті української вільної європейської держави. Люди аплодують…"

У той же час просто неба розпочалось і засідання позачергової сесії Тернопільської міської ради. Єдине питання – про стан громадянських прав і свобод в Україні та підтримку євроінтеграційного курсу України. У зверненні депутати вимагали відставки Президента, Уряду та позачергових виборів до Верховної ради України. Також депутати звернулись до керівників вищих навчальних закладів з проханням  – припинити репресії проти студентів та викладачів, які беруть участь у акціях протесту. Крім того, під час засідання сесії прийняли рішення оголосити в Тернополі з першого грудня безстроковий загальноміський страйк.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Ми сподіваємось, що завтра все місто буде заклеяно наліпками "Страйк", всі підприємці, щоб тимчасово припинили свою роботу до вирішення  цього питання взагальному по Україні, і я дуже сподіваюсь, що це підхоплять інші міста України. Щоб Тернопіль був у цьому не єдиний, на це найбільше сподівання".

Під час сесії утворили і страйковий комітет євромайдану Тернополя, його головою обрали керівника Тернопільської обласної організації ВО "Свобода"-  Володимира Стаюру. Ще страйковий комітет прийняв кілька рішень.

Марія Чашка, член страйкового комітету Тернопільського євромайдану: " – Оскільки є дуже багато технічних моментів, які необхідно виконати, це охорона, забезпечення продуктами, канцтоварами, списки волонтерів,  це друге рішення – утворено пункт збору, і наступне рішення стояти тут доки не буде доясгнено цілі, – притягнути до відповідальності усіх, хто дозволив знущатись над людьми, усіх, навіть на найвищому рівні.

– Чи правильно я розумію, що майдан розходитись не буде?

– Так, вночі віче розходитись не буде".

Впродовж народного віче жодних провокацій на Театральному майдані Тернополя не було. Єдине рішення, яке обурило тернополян, про те, Тернопільська облдержадміністрація подала позов до Апеляційного суду про припинення масових кцій на головній площі обласного центру. Однак, як повідомив згодом міський голова, свій позов адміністрація забрала. Стояти на Театральному майдані люди будуть впродовж ночі, страйковий комітет організовує відповідні намети, де можна погрітись та поїсти.