додому Головні Історія про Вітю Музику із синдромом Дауна

Історія про Вітю Музику із синдромом Дауна

1146

21 березня світ відзначає Міжнародний день людей з синдромом Дауна. Ми підготували серію сюжетів, у яких впродовж тижня розповідатимемо про життя дітей сонця – чим займаються, що люблять, як проводять вільний час, про успіхи у навчанні та чимало іншого. Сьогодні – сюжет перший. Він про хлопчика Вітю, який любить фотосесії і дівчаток. А його – дуже любить та оберігає мама, яка заради сина залишила роботу і вже впродовж дев’яти років з ним не розлучається ні на секунду.

З Вітьком і його мамою Лілею зустрічаємось на Театральному майдані міста. Хлопчик дуже любить сюди приходити – поганяти і погодувати голубів, погратися з дітьми. Пані Ліля розповідає – син дуже дружелюбний і легко йде на контакт, а ще надзвичайно любить бути у центрі уваги.

Він любить, щоб на нього звертали увагу, любить, щоб всьо було таке, як йому подобається. А ще саме більше він любить, коли до нього ставляться. Якщо до нього дуже добре ставляться, він готовий душу віддати. Він дуже доброзичливий, він влюбчивий. Якщо йому подобається якась дєвочка, всьо, він від неї не відійде, він буде бавитися, він її не образить, – розповідає мама Віті.

От і цього разу Вітя зустрів подругу – маленьку дівчинку, і  одразу подружився. Син випромінює любов, бо зростає в середовищі, де усі люблять один одного, розповідає мама хлопчика. Вітя обожнює старшу сестричку і в усьому намагається бути на неї схожим. Сюзанна – модель, отож вчить молодшого брата бути артистичним.

Вже впродовж майже десяти років кожну секунду поряд з Вітею його мама. Жінка повністю присвятила себе вихованню сина і не відходить від нього ні на крок. Хлопчик відвідує індивідуальні заняття у Тернопільській спеціальній школі на Сахарова і хоч пані Ліля  впевнена у профейності педагогів, весь час сидить під дверима і чекає, поки завершаться заняття. Також Вітя відвідує театральну студію “Коло”, що працює при “БебіКо”.

Лілія Музика каже – виховання дитини з  інвалідністю не приносить їй жодних труднощів. Навпаки, “дитина сонця” – це той яскравий промінчик, дороговказ, який дає розуміння того, заради чого варто жити, переконана жінка.