додому Головні Історія гори Бони та ліплення вареників: на Тернопільщині триває табір для дітей-переселенців

Історія гори Бони та ліплення вареників: на Тернопільщині триває табір для дітей-переселенців

629
” Мова – душа народу” так називається табір, який розпочав свою роботу на Тернопільщині для дітей внутрішньо переміщених осіб та дітей військовослужбовців. Нещодавно в рамках цього табору діти мали змогу вирушити у подорож визначними та історичними місцями Тернопільщини. В одній із таких разом із дітьми побував і наш Назарій Голуб.
12 хлопців та дівчат, серед яких є діти військовслужбовців та діти-переселенці, разом з батьками відвідали мальовничі місця Тернопільщини в рамках нового проекту області.

Тетяна Мельник, провідна інспекторка управління інформаційної політики та зв’язків з громадськістю Тернопільської ОВА, каже:

“Він діє в рамках нашої обласної програми розвитку та функціонування української мови у Тернопільській області у 2023, 2027 роках”.

З перших днів роботи табору діти вирушили у подорож до Кременця, де ознайомилися з історією знаменитої гори Бони. Родзинкою поїздки стала участь в процесі ліплення «Кременецьких гречаних вареників». Діти мали нагоду поспостерігати за роботою вправних кременецьких майстринь, а також спробувати страву на смак. Учасники табору завітали й до славнозвісного Вишнівецького палацу, ознайомилися з історією парку.

Олена Ніценко та її 11-річна донька Міра проживають у Тернополі вже більше року, приїхала жінка разом з сім’єю із Херсону. Жінка розповідає, Тернопіль – їхнє шосте місце проживання. Зараз жінка на волонтерських засадах працює у таборі, розповідає, що подорожі Тернопільщиною їй довподоби. “Відпочиваємо, переключаємось, пізнаємо ваш край, намагаємся дітям створити атмосферу інакшу від війни // Дуже багато замків, дуже багато цікавих людей зустріла, дітям було справді дуже цікаво”.

Денний табір триватиме п’ять днів. За цей час діти мають відвідати музеї міста, зокрема і Тернопільський історико-меморіальний музей політичних в’язнів, а також для дітей підготували багато вікторин та квестів.