додому Головні Історія розвитку бренду “Ветераномеблі”, який започаткував ветеран Василь Семків

Історія розвитку бренду “Ветераномеблі”, який започаткував ветеран Василь Семків

500

Рівень безробіття серед українських ветеранів зріс до 30,9%. Про це свідчать дані опитування “Актуальні потреби та бачення можливостей для кар’єрного і професійного зростання ветеранів в Україні”, які презентував Український ветеранський фонд. Організація активно підтримує захисників та захисниць, які повернулись із фронту та надає їм фінансову допомогу на створення власної справи. Один із таких під час війни вдалося виграти тернополянину Василю Семківу. Ветеран організував власну справу під назвою “Ветераномеблі”. Більше – у сюжеті нашого проєкту “Вижити-перемогти”.

“Я не хотів, щоб мене списували з лав ЗСУ. Я думав там продовжити свою службу, але, оскільки так сталося, треба було себе реалізовувати тут”, – розповідає пан Василь.

Василь Семків – ветеран російсько-української війни. Упродовж чотирьох років він стояв на захисті країни, під час виконання одного з бойових завдань, отримав поранення. Чоловік проходив реаблітацію та все ж за станом здоров’я звільнився зі служби. Однак після повномасштабного вторгнення Василь таки хотів знову повернутися до лав ЗСУ.

“Під час повномасштабного вторгнення я ходив в ТЦК, тепер так їх називають. Там мені сказали, що я вже по стану здоров’я не підходжу для них. І ми вирішили організувати щось таке потужне під брендом “Ветераномеблі”, – додає Василь Семків.

Повертаючись із фронту, ветеранам непросто реалізувати себе в суспільстві та знайти роботу – про це Василь знає з власного досвіду. Відтак, він вирішив повернутися до того, чим займався раніше. Понад десять років він мав справу з меблями. Так і під час війни вдалося створити бренд під назвою “Ветераномеблі”. У ньому він є проєктувальником та ще працює у тандемі з товаришем Василем – досвідченим технологом. Аби справа розвивався та набирала нових масштабів, вони подалися на грант від Українського ветеранського фонду та в результаті – виграли фінансування на розвиток свого меблевого бізнесу. За словами тернополянина, він скептично був налаштований до цієї ідеї, підтримала його дружина, яка повірила та на етапах відбору допомогла.

“Не хотів того, але жінка настояла на цьому. Бо я чомусь думав, що там є певна корупційна складова, що там щось комусь треба буде дати. Але все ж ми зрозуміли, що воно нам нічого не вартує подати заявку. І ми пройшли технічний відбір”, – пригадує пан Василь.

Чоловіки виграли грант у розмірі одного мільйона вісімсот тисяч гривень. На ці гроші вони замовили необхідне обладнання та ноутбук для візуалізації проєктів. Із такою фінансової підтримкою, кажуть, відчули неабиякі зміни.

“Ми до цього матеріали  на гуртовнях замовляли вже порізані, привозили до себе, скручували докупи і везли до клієнта. Зараз маємо можливість самостійно на цьому обладнанні порізати і завести до клієнта на монтаж”, – зазначив Василь Федунчик, співзасновник “Ветераномеблі”.

Український ветеранський фонд – один з тих, хто активно надає захисникам та захисницям державну підтримку. Вони створюють проєкти, аби допомогти ветеранам та їхнім родинам отримати фінансову допомогу на розвиток власних ініціатив та реінтегруватися у мирне життя після служби. За два роки фонд підтримав 573 бізнеси ветеранів. Та аби надати фінансування, кажуть, кожну ідею експерти розглядають дуже ретельно.

“Кожен етап вони спочатку закривають по звітності. Відповідно вона затверджується. І видається наступна частина фінансової підтримки. І далі знову ветерани її реалізовують, потім звітуються. Ми затверджуємо звітність і так по колу, доки не виконають свій проєкт. Втілювати свою ідею – це дуже важливо, тим паче для тих, хто повернувся з війни. Треба не боятися, знаєте, брати і лупати ту скалу і йти до перемоги”, – розповіла Ніна Роговець, заступниця Виконавчого директора Українського ветеранського фонду.

Кількість клієнтів у “Ветераномеблі” зросла. Над їхніми замовленнями щоденно працюють у спеціальному приміщенні. Також виїжджають на заміри до людей. Крім того, кожен може завітати до них на офіс та отримати консультацію щодо виготовлення чи підбору меблів.

“Це реально крутий шанс реалізувати те, про що ви мрієте. Однозначно  треба подаватися на гранти від українського ветеранського фонду. Ці гроші не потрібно повертати”, – додав Василь Семків.

Наразі у команді бренду “Ветераномеблі” працюють тільки засновники. Згодом вони планують розширюватися та набирати нових людей. В пріоритеті, звісно ж, будуть кандидатури ветеранів. Проте є одна особливість цієї роботи – шумне виробництво, що не кожному підійде. Загалом на Тернопільщині вже шестеро ветеранів російсько-української війни реалізовують свої бізнес-проєкти із фінансової допомогою Українського ветеранського фонду.