додому Новини Інваліди Тернопільщини показали, чим талановиті

Інваліди Тернопільщини показали, чим талановиті

633

vlcsnap-2015-06-10-12h53m20s95Люди, яких більшість з нас називає інвалідами, сьогодні показали свої таланти. У Тернополі відбувся регіональний тур Всеукраїнського фестивалю творчості для людей з обмеженими фізичними можливостями “Барви життя”. З’їхались вони із різних куточків Тернопільщини, переможці зможуть виступити у грудні в Києві. 

Юрків Марійка, як її лагідно називають знайомі, хоч і не ходить, та талантів має багато. І в’яже, і вишиває, і пише вірші.

– Тоді мені зробили операцію були і я лежала, не було чим зайнятися і так. Прийшло натхнення і почала писати, – пригадує учасниця регіонального етапу Всеукраїнського фестивалю “Барви життя” Марія Юрків.

Такі фестивалі для жінки – нові знайомства та нагода вийти з дому.

– Ну, знаєте, це спілкування. Коли зустрічаєш таких самих як ми, і шось черпаєш, якусь наснагу від них, знайомишся, себе показуєш. Для нас, інвалідів, це дуже цікаво. Ми, переважно, заперті в чотирьох стінах.

Марія Юрків відома на Тернопільщині і свою вишивкою. Обмежені фізичні можливості не відміняють талант, переконують її знайомі.

– От Леся Українка. Її не сплутаєш ні з ким. Вона мала велику біду – кістки – це страшна хвороба. Но вона давала собі раду. І тому от мистецтво Юрків Марійки – це теж щось унікальне, – вважає тернополянин, який має проблеми з зором, Володимир Качановський.

Зачасту інваліди мають і гарний голос.

– Свою душу представляють нашому глядачу, душу дуже велику, дуже глибоку. Хоч вони і обмежені у своїх діях, але вони надзвичайно талановиті. Ми б хотіли, щоб тернополяни, підприємці більше звертали увагу і допомагали цим людям, – каже директор Тернопільського обласного методичного центру народної творчості Володимир Сушко.

Фіналісти регіонального туру фестивалю “Барви життя” у грудні цього року покажуть свої таланти у Києві.