додому Головні Інтернет-шахраї випитують у людей конфіденційні дані банківських карток і крадуть гроші

Інтернет-шахраї випитують у людей конфіденційні дані банківських карток і крадуть гроші

738

shahraiЖителів Тернопільщини продовжують дурити інтернет-шахраї. Вони вивідують реквізити банківських карткових рахунків та знімають з них гроші.

Зазвичай, інтернет-шахраї моніторять сайти оголошень і телефонують під виглядом покупців. В ході розмови переконують, що хочуть придбати товар і готові перерахувати гроші одразу. Їм вдається дізнатися у продавця конфіденційну інформацію – номери карток та пін-коди. А далі потерпілі дізнаються, що їх рахунки не поповнили, а «обчистили».

Від такої шахрайської схеми потерпів 28-річний житель Бережан. Чоловік розмістив на сайті «OLX» оголошення про продаж взуття. Згодом до нього зателефонував невідомий, якого, начебто, зацікавила пропозиція. Обговоривши деякі деталі, продавець та покупець зійшлися на ціні. Бережанець продиктував співрозмовнику номер банківської картки, аби він зміг перерахувати туди гроші. В результаті – з рахунку продавця викрали понад три тисячі гривень. За допомогою потерпілий звернувся до правоохоронців.

Розшукують міліціонери ще одного зловмисника, від  якого потерпів 45-річний мешканець Кременецького району. З рахунку чоловіка шахраю вдалося зняти понад 5 тисяч гривень.

ЯК ВБЕРЕГТИСЬ ВІД ТЕЛЕФОННИХ ШАХРАЇВ 

internetПрацівники міліції вкотре закликають жителів області бути уважними з операціями купівлі-продажу у всесвітній мережі  та дають поради, які допоможуть вберегтися від лиходіїв:

– у жодному разі не зберігайте усі заощадження на одній банківській картці;

– заведіть спеціальну картку для інтернет-розрахунків;

– у жодному разі не вказуйте в оголошеннях, розміщених у мережі Інтернет, номери телефонів, які «прив’язані» до вашої банківської картки;

– нікому не надавайте особистої інформації (номер банківської картки, рахунку, пін-код тощо), особливо в телефонному режимі;

– регулярно перевіряйте рахунок, як у платіжній системі, так і на картці. Якщо ваш банк надає послугу смс-повідомлень, обов’язково використовуйте її, бо це найшвидший спосіб отримати інформацію про стан вашого рахунку;

– обов’язково зателефонуйте до Call-центру банку та впевніться у тому, що це не шахрайство.

Але якщо неприємність трапилася – одразу звертайтеся до правоохоронців.

Джерело: СГЗ УМВСУ в Тернопільській області