Головна культура Ікони художника Михайла Кіцака до 30 березня можна побачити в Українському домі...

Ікони художника Михайла Кіцака до 30 березня можна побачити в Українському домі “Перемога”

362

Виставку ікон в Українському домі "Перемога" презентував глухонімий тернопільський художник Михайло Кіцак. Перед тим, як приступити до написання ікони, він дотримується строгого посту. Усе в цьому процесі особливе – як підготовка матеріалів, моральний стан митця, так і техніка виконання.

Олександр Смик, начальник управління культури Тернопільської міськради: "Це художник своєрідний, тому що, власне, має свої вади природні, тобто він не чує, він не говорить, але я акцентував, що потрібно, напевно, мати такий зір, як Гомер, і слух, як Бетховен, щоб бути Михайлом Кіцаком".

30-річний Михайло Кіцак картини малює з дитинства, а от писати ікони почав уже в зрілому віці. Техніка художника різна, в іконі – особлива, вироблена іконописцями протягом століть: використовує Михайло Кіцак липову дошку, бо вона найкраще зберігається, далі покриває її тканиною, підклеює, наносить грунт і шліфує. Лише процес підготовки триває декілька тижнів. Липа для ікони сохне п'ять років.

Олександр Смик, начальник управління культури Тернопільської міськради: "Вже організовуємо цю другу виставу і плануємо ще третю, щоб слава про цю людину, яка всього сама досягла, досягла тому, що вона навчалась, батьки не побоялись віддати в художню школу. Художня школа зуміла все-таки привити той талант, який ми сьогодні бачимо, а вже сам розвиток в Львівській академії як констатація тої величі іконопису, тому що не кожен ікону намалює".

На відкриття виставки ікон Михайла Кіцака привітати митця прийшли рідні, друзі та одногрупники. А до 30 березня усі охочі можуть оглянути виставку ікон у Тернополі в Українському домі "Перемога", далі вона помандрує в палац культури "Березіль", потім – на Волинь, у Рівне та Хмельницький.

Тарас Новак, друг Михайла Кіцака: "Я дуже тішуся тією виставкою, тому що якщо художник працює, він розвивається, якщо він розвивається, він шукає, а якщо він шукає, значить він молиться як іконописець. А молитва – це ріст, і  це спасіння і хочу побажати Михайлові побільше молитви, побільше праці, нехай йому ця праця приносить задоволення, радість ,а найбільше приносить, то спасіння".

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here