додому благоустрій Ідеї городян ввійдуть у Стратегію розвитку Тернополя до 2025 року

Ідеї городян ввійдуть у Стратегію розвитку Тернополя до 2025 року

540

 

Підсумки Форуму «Тернопіль – місто розвитку. Гуманітарний вимір» підбили в міській раді. Нагадаю, цей форум форум, спрямований на цілісний аналіз розвитку громади міста в питаннях освіти, охорони здоров’я, культури, екології, духовного розвитку та впливу ЗМІ на формування культури громади, відбувся в Тернополі 5 грудня вперше. Ідеї, запропоновані під час його проведення, ляжуть в основу стратегії розвитку міста.

Пропозиції, що лунали від громадськості 5 грудня в Українському домі «Перемога», стосувались дуже багатьох аспектів життєдіяльності Тернополя – від створення єдиної ландшафтної паркової зони Тернополя, до глобальних медичних і соціальних проблем. Головне, кажуть організатори, аби самі тернополяни створювали місто, в якому хочуть жити і це стало ідеологією. А в стартегії розвитку Тернополя до 2025 року завдання ставлять амбітні, як от збільшення тривалості життя тернополян.

– Якщо сьогодні цей показник становить для чоловіків 68 років, для жінок – 74 роки, то впродовж дії стратегії розвитку міста ми хотіли б підвищити цей показник на 3 роки. Інше завдання, яке ставлять і громадяни, і відповідні служби міста – це боротьба з хронічними захворюваннями, – розповів заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

Найперше мається на увазі профілактика, що має призвести до зменшення кількіості дітей, які набувають хронічних захворювань за час навчання в школі. Ці та чимало інших ідей ввійдуть в уже написаний первинний проект Стратегії розвитку Тернополя до 2025 року і вже навесні наступного року Стратегія може бути затверджена на сесії міськради як документ. Закладені в нього у результаті формуму ідеї додаткових витрат із міського бюджету Тернополя не вимагатимуть, каже влада.

– Ті кошти, які зараз спрямовуються на певні галузі, вони будуть певним чином переорієнтовані, можливо навіть не буде змінюватись їх об'єм, цих коштів, – каже Леонід Бицюра.