Саме українські студенти рушійна сила змін в країні. Вони беруть активну участь у відстоюванні держави. Вперше, гучно про себе вони заявили в 1990 році, коли влаштували «революцію на граніті» та змусили піти на поступки тодішнє комуністичне керівництво країни. Того ж року 17 жовтня, депутати ухвалили постанову, згідно з якою погодилися виконати усі вимоги мітингарів. А пізніше, 17 жовтня започаткували святкування Дня українського студента. Михайло Боднар виконовач обов’язків голови студентської профспілки Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка. Хлопець розповідає, з початком повномасштабної війни студентські будні значно змінилися.
Михайло Боднар, в.о. голови профспілки студентів ТНПУ ім. В. Гнатюка, розповідає: “Зараз більше сконцетровано саме на благодійних заходах та патріотичних, адже патріотизм дуже важливий чинник в наш час, оскільки студент і кожен молодий чоловік має можливість проявити себе як справжній українець, патріот, який старається для нашої країни та для наших людей”.
Намагається допомагати нашим захисникам, студент першого курсу Олександр Шаплай. Хлопець навчається на історика, а у вільний від навчання час, разом зі своїми одногрупниками та друзями плете маскувальні сітки.
Олександр Шаплай, студент, каже: “Можна прийти перед парами, зазвичай плетемо після пар, перед парами, коли виходить, то після пар на перервах, якщо потрібно доробити, як коли кому виходить”.
Хлопець запевняє, втомитися тут важко, адже розуміє, що цим допомагає нашим воїнам. Маскувальні сітки роблять наших бійців непомітними для ворога. А плести їх у колі одногрупників та друзів ще й весело.
Без гучної музики та веселощів. Так змінилося саме святкування Дня студента. Тернопільська молодь розповідає, краще у такий час посидіти разом із друзями за чашкою кави.
Юлія Гавришків, студентка, коментує: “Сьогодні ми з друзями зберемося переглянути фільм у стінах нашого університету, а після, думаємо, проведемо час в дружньому колі у гуртожитку”.
Українські студенти – це люди, які у свої найкращі роки життя, окрім навчання та веселощів, займаються волонтерством: плетуть сітки, організовують благодійні збори, а хтось добровільно взяв до рук зброю та захищає рідні кордони.