додому Новини Який мали вигляд українські князівни: у Тернополі відкрили виставку ляльок

Який мали вигляд українські князівни: у Тернополі відкрили виставку ляльок

420

7 березня у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї розпочалася виставка “Князівни та княгині України, організована співзасновницею Міжнародного мистецького проєкту  “Ляльки мандрують світом” Ніною Хаген з м. Осло (Норвегія).

В історії Європи велику роль відіграли доньки київських князів, які у свій час стали королевами багатьох європейських країн: Франції, Польщі, Угорщини, Данії, Візантії, Норвегії і засновницями відомих монарших династій. Це виставка про великих руських княгинь і князівен, про те, яку насправді силу таїть у собі українська жінка…

У виставковому проєкті свої роботи представили найкращі лялькарки з усієї України та світу. Опираючись на власні дослідження, майстрині використали давню традиційну вузлову техніку (на екскурсії можна детально про неї дізнатись) та одягнули свої ляльки в пишне вбрання княгинь Київської Русі, скандинавських, німецьких принцес та королев.

Тут експонуються більше вісімдесяти авторських ляльок від сорока майстринь. Серед виставлених робіт можна зустріти образи княгині Ольги, доньок Ярослава Мудрого: королеви Франції – Анни, королеви Угорщини – Анастасії, королеви Норвегії – Єлизавети, а також княжу родину Острозьких, зокрема Гальшку Острозьку, та багато інших княгинь.