додому Новини “Бажаю миру та доброго дня”: чоловік з Тернопільщини створює вайбер-листівки, які подобаються...

“Бажаю миру та доброго дня”: чоловік з Тернопільщини створює вайбер-листівки, які подобаються сотням тисяч людей

384

Сергій Гладкий разом з сім’єю проживає на Тернопільщині. Чоловік почав робити листівки приблизно 10 років тому. Спочатку хотів гарно привітати близьких з днем народження. Але потім він помітив, що в українському фейсбуці взагалі небагато листівок рідною мовою, і загорівся виправити ситуацію.

Сьогодні у Сергія Гладкого – ціла імперія листівок. Він – власник і модератор кількох спільнот у Facebook, де сидять від 10 до 80 тисяч людей. А найбільша його спільнота – “Привітання українською” – має понад пів мільйона підписників.

Ще у Сергія є сторінки в YouTube, Viber, Telegram і Тік Ток, його листівки можна побачити всюди, хоч іноді їх і копіюють без зазначення авторства.

“Я був у шоці, коли зареєструвався в Тік Ток, а там мої листівки ледве не в кожному відео, але мого імені там немає, воно затерте смайликами чи середечками”, – каже дизайнер.

Для Сергія листівки – це радше хобі, яке допомагає розвивати навички для створення фотокниг, що є основним джерелом заробітку для чоловіка.

Іноді він дозволяє людям просувати свої товари у спільнотах – часто це реклама курсів для схуднення чи швейні послуги, але на такі пости є негативні реакції.

“Крім привітань, у мене є менші групи – регіональні, тематичні, з цитатами чи гумором українською. Там ми рекламу беремо, людям усе подобається”.

“Щомісяця суми різні, але такі мізерні, що це не можна назвати додатковим доходом. Рекламодавці пропонували великі гроші, але їхній контент не відповідає моїм поглядам, а ще часто дратує підписників”, – каже Сергій.

Сергій каже, що не ставить за мету заробити на підписниках. Йому подобається дарувати радість, підбадьорювати людей у такі непрості часи.

Крім листівок, у спільнотах публікують приємні побажання, подяки ЗСУ, ППО, прохання підписати петиції, часто посмертно.

Інколи Сергій публікує у спільнотах листівки до дня народження знаменитостей. Вони популярні, але у людей різні авторитети, часом можна отримати негативну реакцію, особливо на листівки для політиків.

Найяскравішим є протистояння навколо президента Зеленського і експрезидента Порошенка, каже Сергій.

А серед тих, кого всі люблять і поважають – Валерій Залужний, Ліна Костенко, ведучі телеканалів, письменники чи спортсмени.