додому Новини Як тернополяни та гості міста долучалися до «Тижня донорства крові»

Як тернополяни та гості міста долучалися до «Тижня донорства крові»

844

14 червня відзначають Всесвітній день донора крові. У його межах, у Тернополі відбувся тиждень донорства. Відтак протягом п’яти днів тернополяни та гості міста мали можливість щодня приходити в обласний центр служби крові, аби поділитися своєю кров’ю із військовими та цивільними. 

“Дуже приємно, що є багато студентів, є багато молоді, це і так само посадовці, поліція наша, міська рада, обласна. Дуже багато є людей, які вперше здають і відкривають що таке донорство,” – розповідає Віра Монастирська, завідувачка донорського центру Тернопільського обласного центру служби крові. 

Донорами крові в Україні можуть бути здорові люди віком від 18 років і вагою від 50 кг. Здоровими вважаються ті, хто не мають протипоказань. Тобто якщо у людини є хронічні захворювання, вона приймає ліки чи стоїть на обліку, тоді вона не може бути донором крові тимчасово або взагалі. Аби здати кров, не потрібно знати свою групу крові, здавати аналізи чи приносити якісь медичні довідки.

“Повинні мати документ, що вони проживають в Україні, приходять до нас, реєструються, проходять огляд лікаря-терапевта. Визначається група крові і потім йде здача крові. Доза здачі становить 450 мл. Весь процес здачі займає в нашому закладі десь годину часу,” – зазначає Віра Монастирська. 

Бути донором – почесна і благородна справа. Пам’ятайте: лише півлітра донорської крові може врятувати життя трьох пацієнтів.