додому Новини Як розпізнати пастку інтернет-аферистів

Як розпізнати пастку інтернет-аферистів

431

Ставки на спорт, гроші за коментар, виплати з “Єдопомоги” та інші пропозиції легкого заробітку. Українці часто піддаються маніпуляціям шахраїв та залишають свої конфіденційні дані за різними посиланням. У пресцентрі ОВА відбувся брифінг “Легкий заробіток в інтернеті: як не потрапити у шахрайську пастку”. Найпоширеніший вид легких грошей, після якого люди звертаються у поліцію на Тернопільщині – виплати з “Єдопомоги”.

“В інстаграмі, телеграмі, тік тоці дуже часто поширюється, що є виплати для біженців, для переселенців, для багатодітних сімей. Ну… навіть було посилання для тих, хто постраждав унаслідок війни. Не указуючи певні фактори, які там могли бути, люди теж переходили, і теж втрачали кошти,” – зазначає Софія Цезарук, оперуповноважена відділу протидії кіберзлочинам в Тернопільській області Департаменту кіберполіції Нацполіції України. 

Також, поширеними є онлайн казино, ігри, де потрібно вкладати кошти, які пізніше не повертаються. Іноді в соціальній мережі Інстаграм, пропонують заробіток за лайки, коментарі, перегляди відео. Такі сторінки треба ретельно перевіряти. Оскільки, згідно статистичних даних, на Тернопільщини 30-40% серед усіх шахрайств займають онлайн шахрайства.