додому Новини Як проходить прийом у стоматолога

Як проходить прийом у стоматолога

466

Багато людей бояться відвідувати стоматолога і відтягують цей момент до критичного стану зубів. Проте не слід так робити, адже лікар не завдасть шкоди та буде діяти відповідно до професійної схеми. Перед візитом до клініки слід знати про основні аспекти проходження огляду у стоматологічній клініці.

Зараз для людей є надзвичайно великий вибір компаній та закладів, що пропонують послуги з лікування ротової порожнини. Наприклад, стоматологія SkyClinic є надзвичайно популярною в Україні. Саме там можна знайти високоефективне комплексне лікування з можливістю регулярних консультацій з покращення стану зубів.

Первинний етап

Кожен пацієнт приходить до стоматолога з почуттям тривоги або навіть страху. Але в кабінеті дантиста немає чого боятися. Спочатку лікар проводить суб’єктивне опитування клієнта. За допомогою процедури спеціаліст з’ясовує чим і коли могла хворіти людина до цього.

Також професіонал ставить питання стосовно наявності хронічних хвороб і власних скарг щодо зубів. Після невеличкого опитування настає час об’єктивного обстеження. Воно проводиться в спеціалізованому кріслі з використанням стерильних медичних інструментів. 

Стоматологи застосовують метод перкусії, пальпації, зондування і визначення рухливості для того, щоб правильно оцінити стан всіх фрагментів ротової порожнини. Як правило, на етапі об’єктивного огляду лікар визначає загальний стан щелепи під час знаходження зубів у замкнутому положенні. 

За допомогою дзеркал професіонал визначає стан навіть кутніх зубів, які можуть страждати передусім, адже на їх роль припадає жування та розгризання твердих шматків їжі. Пізніше має проводитися ретельне дослідження кожного зуба окремо. Це відбувається за допомогою шпателя або іншого приладдя, яке визначає наявність тріщин. 

На що частіше скаржиться пацієнт?

Існує декілька поширених проблем, з якими люди приходять до стоматолога. А саме це:

  • біль в зубу;
  • запалення ясен;
  • кровоточивість ясен;
  • хитання зуба;
  • надмірна чутливість емалі. 

Слід зазначити, що вчасне лікування зубів є надзвичайно важливим для кожної людини. Варто проводити регулярну профілактику для виявлення можливих проблем. Це дасть змогу підтримувати здоровий стан ротової порожнини. Завдяки таким заходам стоматолог вчасно виявляє патології на ранньому етапі їх розвитку, що полегшує процес лікування.