додому Новини Як працює система зворотного осмосу, помпа, мембрана

Як працює система зворотного осмосу, помпа, мембрана

396

Якість водопровідної води не надто висока і питною її важко назвати. У багатьох квартирах вона не відповідає встановленим стандартам, часто має неприємний запах і присмак. Основна причина пов’язана з погіршенням стану джерел рідини та зношеними трубопроводами, які вичерпали свій паспортний ресурс. Тому забезпечити себе якісною питною водою допоможе встановлення в будинку зворотноосмотичної системи.

Що таке система зворотного осмосу

На тлі інших типів фільтрувальних систем, побутова установка зворотного осмосу є найбільш практичним і ефективним способом очищення води в домашніх умовах. Працездатність обладнання досягається за тиску від 3 до 6 барів. За нижчого показника додатково знадобиться помпа для зворотного осмоса, за високого — редуктор. Побутова зворотноосмотична система складається з таких елементів:

  1. фільтри попереднього очищення;
  2. дрібнопориста мембрана;
  3. фільтрувальні елементи фінішного очищення;
  4. накопичувальний резервуар.

Система фільтрує рідину, яка надходить, на молекулярному рівні, відокремлює солі, бактерії, важкі метали та інші шкідливі речовини. Затримує розчинені солі, віруси та органічні речовини мембрана зворотного осмосу, пропускаючи тільки молекули води. Мембрана є пластиною з мікропорами, яка для зручності використання згорнута в рулон. Розмір пор ідентичний розміру молекул рідини.

Етапи роботи системи зворотного осмосу

Фільтр підключається до системи подачі води. Для монтажу системи не потрібне спеціальне обладнання. Необхідно відключити воду і, відкривши кран на 1 хвилину, скинути тиск у трубах. Система підключається згідно з інструкцією, яка додається в комплекті. Етапи очищення:

  1. Вода подається на поверхню поліпропіленового картриджа. Фільтрувальний елемент затримує механічні домішки — частинки іржі, піску тощо.
  2. Хлорорганічні речовини видаляються за допомогою картриджа із гранульованого активованого вугілля.
  3. Високомолекулярні органічні сполуки видаляє із рідини картридж із брикетованого вугілля.
  4. У міру очищення на поверхні рулону мембрани накопичуються забруднення. Потік води поділяється надвоє. Одна частина разом із забруднювачами надходить у каналізаційні стоки. Інша очищена частина виділяється для мінералізації.
  5. Постфільтр очищає воду від стороннього присмаку і запаху.
  6. Мінералізатор насичує її мікроелементами, які необхідні для організму людини.

Фільтри для води зворотного осмосу — це передова технологія очищення, яка набула широкого поширення в багатьох сферах. Очищена рідина таким способом прирівнюється до талої. Будь-який фільтр, який працює за іншим принципом, не забезпечує подібного ступеня очищення.