додому Головні Як готуватись перед сходженням у гори, та що робити, коли ти вже...

Як готуватись перед сходженням у гори, та що робити, коли ти вже заблукав – розповів рятувальник

613

Літо закінчилося, але у відпустку все одно хочеться. Один із найпопулярніших напрямків відпочинку українського туриста є сходження на карпатські гори. Це чудовий спосіб тримати себе в формі та потужний антидепресант. Все б нічого, втім останні новини не тішать. Днями під час спуску з Говерли у Карпатах загинув турист. Ще одного врятували надзвичайники. Обидва відірвались від групи і заблукали. Гірський рятувальник Ігор Романчук поділився з Христиною Черешнюк кількома порадами, як слід готуватись перед сходженням у гори, та що робити, коли ти вже заблукав.

8 жовтня о 11:40 до Служби порятунку в Івано-Франківській області надійшло повідомлення про те, що під час спуску з гори Говерла заблукали двоє туристів. Близько третьої години рятувальники з Ворохти та поста “Заросляк” знайшли одного із заблукалих між синім та зеленим маршрутами. Згодом натрапили і на другого туриста, втім той був без ознак життя. Тернополянка Яна Шайнюк також в цей час разом зі своєю групою підіймалась на Говерлу. Дівчина зізнається, це було далеко не найкращим рішенням. У злий жарт з вічайдухами зіграла погода.

“То виходило сонце, то почав дути сильний вітер, то падати сніг, дощ. І дійсно, у такі моменти емоції починають брати гору. Особливо тоді, коли твої пальці всі замерзли, тебе здуває вітер, і всі твої ноги в болоті, і ти по коліна у воді, дуже складно тримати цю рівновагу.”

Один із найпопулярніших напрямків відпочинку українського туриста й справді є сходження на карпатські гори. Попри застереження рятувальників, люди, які вирушають у гори вперше, іноді сприймають це, як прогулянку парком, мовляв, можна пройти 20 хвилин, зупинитися, пройти ще кількадесят хвилин, і в такому режимі увесь похід. Але ні, переходи тривають у середньому 40 хвилин, потрібно йти під гору з рюкзаком. Будьте готові до труднощів, кажуть гірські рятувальники.

У першу чергу ви промоніторте погоду! Це найголовніше. Беріть із собою одяг теплий, змінний, запас їжі, чай, пальник беріть, щоб приготувати чай їжу. Не переоцінюйте свої можливості. Якщо є можливість спускатися вниз, то спускайтесь до безпечного місця. В Карпатах є багато колиб, де можна знайти прихисток.