додому Головні Як економити електроенергію вдома, не обмежуючи себе в споживанні

Як економити електроенергію вдома, не обмежуючи себе в споживанні

282

Енергетична система України під час війни щоразу зазнає масованих атак ворога. Відтак, в «Укренерго» почали повертати планові відключення електроенергії для населення. Як економити електроенергію вдома, не обмежуючи себе в споживанні – дивіться у випуску проекту «Вижити перемогти».

Українські енергетичні обʼєкти регулярно зазнають ударів російських ракет і дронів. У результаті цього в Україні вже не тільки взимку, а й влітку почали застосовувати графіки погодинних відключень світла, оскільки електроенергії не вистачає для покриття потреб всіх споживачів. Та до повномасштабного вторгнення внутрішнє виробництво електроенергії в країні було одним з найбільших у Європі і становило близько 55 ГВт.

– 55 відсотків електроенергії виробляли атомні електростанції, зараз одна з них – Запорізька – в окупації. 30 відсотків – генерація на ТЕЦ, а 7 відсотків це гідроелектростанції і 8 відсотків – вітрові парки та сонячні електростанції, частина перебуває в окупації, – розповідає завідувач сектору з енергоефективності управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Павло Савечко.

Зараз потужність виробництва впала нижче 20 ГВт. Відтак, енергетики просять людей заощаджувати світло. Кожен українець може зменшити навантаження на енергосистему – насамперед звести до мінімуму використання деяких приладів або ж вмикати їх не в години пікового навантаження.

– Енергетики знову ж таки наголошують, що найбільшими їхніми ворогами є це бойлери, які підігрівають гарячу воду. І бажано їх використовувати тільки тоді, коли вам та гаряча вода потрібна. А на другому місці мабуть варто загадати це чайники, які споживають досить великий об’єм електроенергії, – додає Павло Савечко.

До енергоємних приладів належать також пральні машини, праски, кондиціонери, електроплити. Тому не використовуйте одночасно більше одного електроприладу з цієї групи. А ще пам’ятайте: пристрої споживають енергію навіть у режимі очікування, тому повне вимкнення допоможе зменшити зайве споживання. Крім того, якщо у вас ще досі є старі лампи розжарювання – замініть їх на світлодіодні. Ще у 2023 року більшість Тернопільських ОСББ долучилися до державної програми з обміну лампочок.

У літній період Тернопіль в середньому споживає 50 мегават, взимку – ця цифра подвоюється. Відтак, до початку опалювального сезону планують створити енергетичні острови, якими хочуть забезпечувати енерго- і теплопостачанням критичні інфраструктури. Також місто долучитися до програми “ГрінДІМ”, щоб зробити будинки енергонезалежними та забезпечити стабільне постачання енергії.

Економне споживання електроенергії є важливим кроком до збереження ресурсів планети та зменшення витрат на комунальні послуги. Та під час війни, коли проблема енергозбереження стоїть особливо гостро, кожен з нас може підтримати країну та внести свій вклад у розумне використання електроенергії.