додому Головні Як діяти, якщо внаслідок ракетної атаки російських ворогів, немає ані світла, ані...

Як діяти, якщо внаслідок ракетної атаки російських ворогів, немає ані світла, ані води, ані газу

758
Як діяти, якщо внаслідок ракетної атаки російських ворогів – пошкоджені об’єкти критичної інфраструктури і немає ані світла, ані води, ані газу. У Тернополі провели навчання щодо оповіщення й евакуації населення та ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій у зимовий період. Під час заходу екстрені служби та органи управління змоделювали ймовірну надзвичайну ситуацію. Комунальники показали, як діятимуть, аби вода у трубах не замерзла. А правоохоронці евакуйовували мешканців до пунктів проживання населення на випадок критичної ситуації. То що ж робити, якщо окрім світла, без якого ми якось та й навчились жити, зникнуть й інші блага цивілізації знає наша Христина Черешнюк.
Спираючись на минулорічний досвід постійного відключення світла у Тернополі місцеві рятувальники організували навчання для населення та усіх служб щодо дій під час надзвичайної ситуації, якщо раптом не буде газу, світла чи води.

Відпрацьовували підготовку до надзвичайної ситуації за двома адресами: бульвар Симона Петлюри, 10 та вулиця Василя Стуса, 2. Спочатку екстрені служби та органи управління змоделювали дії, у випадку, коли росіяни пошкодили об’єкти критичної інфраструктури. Відтак, тернополяни залишись без найнеобхіднішого – благ цивілізації.

Владислав Стемковський, заступник міського голови Тернополя, коментує: “Якщо будуть мінусові температури, в будинках багатоповерхових проживання буде неможливем, там жити по суті буде неможливо”.

Після оповіщення про надзвичайну ситуацію комунальники мають злити воду на газони у дворах з усіх інженерних мереж у житлових будинках міста, які можуть постраждати за низької температури повітря. Однак робити це можна тільки за рішенням групи щодо ліквідації надзвичайної ситуації при Тернопільській міській раді.

За алгоритмом дій, наступний етап – евакуація мешканців.

Для мешканців у кожному мікрорайоні встановлять 12-ть мобільних пунктів незламності. У них обов’язково потрібно буде зареєструватися, а згодом – звідти усіх спрямують до пункту масового перебування і проживання населення на випадок критичної ситуації. Зокрема, у нашому випадку таким приміщенням обрали школу поблизу.

Під час навчання нам показали, як працюватиме кухня простонеба, у якій забезпечать необхідним харчуванням. А ще, де кожен зможе отримати воду.

У випадку, якщо тернополяни залишаться без світла, води та газу й умовно проживатимуть у пункті масового перебування довше доби, поліція запевняє, наші квартирі будуть під їхнім наглядом.

Моделювання подібної ситуації міська влада планує організувати і на інших мікрорайонах Тернополя, втім до початку опалювального сезону.

Мета таких загальноміських навчань – підготувати до можливої надзвичайної ситуації у зимовий період мешканців, керівників ЖЕКів та представників пункту масового перебування і проживання населення. Адже обізнані – означає озброєні.