Головна Новини Хто має охороняти водойми, як побороти браконьєрство?

Хто має охороняти водойми, як побороти браконьєрство?

415

vlcsnap-2015-07-15-18h38m10s34Хто має  охороняти водойми, як побороти браконьєрство? Як порозумітися орендарям ставів, для яких це бізнес, і місцевим мешканцям, для яких став – це відпочинок? Які перспективи розвитку спорту на воді у Тернопільській області? Про українські реалії та досвід іноземних країн говорили в прямому ефірі програми “Межа правди”.

Ввести ліцензування на громадське користування водоймами, коли б люди могли платити символічні гроші і рибалити на ставках, з такою ініціативою звернулися до влади учасники програми “Межа правди”, це б вирішило чимало проблемних питань, кажуть фахівці.

– Ми можемо виступити ініціаторами в Україні на введення ліцензій на громадське користування водойм. Тих символічних 10-20 гривень внеску. Всеодно їдуть і виплачують страшні гроші навіть пенсіонери, – розповідає  почесний Президент Тернопільської обласної федерації риболовного спорту Любомир Шимків.

Ввести ліцензування з юридичної точки зору можливо, підтвердив адвокат. Анатолій Мовчан розповідає про закордонний досвід.

– В рибальських магазинах продаються ліцензії. Точно не пам’ятаю, яка країна, але вдень 10 євро, в місяць – 20 євро, а в рік – 40 євро. Людина, яка в руки взяла вудочку, вона має білет. А головне, що гроші йдуть в казну, – говорить адвокат Анатолій Мовчан.

Начальник відділу охорони водних біоресурсів Андрій Об’єщик показав масштаби, за його словами, незаконного промислового вилову риби на Дністрі на території Чернівецької області, який нещодавно викрили.

– Це річка Дністер, це Хотинський район. Це наша організація громадська “Скеля” виявила промисловий вилов риби, бачимо човни без жодних номерних знаків, незаконні, наповнені рибою, немає абсолютно ніяких бірок на сітках. А оце ми на території, прибережна захисна смуга річки Дністер, жодне браконьєрське знаряддя лову тут не може бути. Тут бачимо які масштаби. Якщо говорити про браконьєрство треба закривати перше ось такі масштабні ситуації, а тоді наводити порядок.

Фахівці звернулися до мешканців Тернопільщини цінувати природні ресурси в області, берегти їх, якщо ж бачите порушення не бути байдужими і звертатися у відповідні правоохоронні органи.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here