додому духовність Християни вшановують пам’ять трьох святих

Християни вшановують пам’ять трьох святих

527

vlcsnap-2016-02-12-17h15m05s516Сьогодні християни вшановують пам’ять трьох святих: Івана Золотоустого, Григорія Богослова та Василія Великого. Три архиєпископи грецького обряду ще за життя здобули славу своєю святістю, проповідями та релігійними творами. Хоча Східна Церква святкує їх пам’ять в окремі дні, однак є і спільний празник вшанування трьох святих.

12 лютого християни вшановують пам’ять трьох великих проповідників – Василія Великого, Григорія Богослова і Івана Золотоустого. Вони були провідними вчителями віри, святості й науки Христової Церкви.

– Тими людьми, які віддали все своє життя на служіння Богові, які не думали про свій земний благоустрій, а думали про те, як привести більше християн до Христа, – розповідає священик Свято-Воскресенського кафедрального соботу УПК КП отець Сергій Стельмах.

Всі вони жили в четвертому столітті — золотому віці християнської віри. Святий Василій і святий Григорій – із Каппадокії, в Малій Азії. Святий Іван Золотоустий — з Антіохії і був молодший від них на 20 років. Всіх їх єднала апостольська ревність за святу віру і спасіння душ.

– Ми шануєм їх в один день, тому що після їхньої кончини були певні, так би мовити смути. В тому сенсі, що певні групи людей, однішанували більше Іона Золотоустого, інші – Григорія Богослова, треті – Василія Великого. Відповідно, були певні такі поділи. І в 1084 році було видіння, коли явилося цих троє святих, які сказали, що вони перед Богом рівні. Скажи народу, хай шанують нас в один день, – каже отець Сергій.