додому надзвичайне Григорій Мельник, який отримав численні кульові поранення під час боїв 18 лютого...

Григорій Мельник, який отримав численні кульові поранення під час боїв 18 лютого в Києві, починає одужувати

502

Григорій Мельник, який отримав численні кульові поранення під час боїв 18 лютого в Києві, починає одужувати. Нині 22-річний  чоловік із села Прошова Тернопільського району, в якого є дружина і троє маленьких дітей, переніс операцію та лікується у Київській міській клінічній лікарні швидкої допомоги. Із ним у столиці зустрічалася наша знімальна група.

22-річний Григорій Мельник із села Прошова Тернопільського району має дружину, дві доньки, та сина. До Києва поїхав, дізнавшись про наступ спецпризначенців на Майдан Незалежності. Уже увечері 18 лютого його бажання захистити мирний протест зупинили вогнепальною зброєю, яку застосували силовики. Під кулі Григорій потрапив неподалік монумента  засновникам Києва.

– Я побачив колєгу, що його підстрелило, і я побіг його забирати, я його щитом закрив і почув, що в мене встрілили були. Потім мене забрали, кинули на щит, занесли до будинку Пофспілок і там вже надали медичну допомогу, – пригадує постраждалий внаслідок боїв 18 лютого в Києві Григорій Мельник.

Опісля Григорія Мельника з важкими вогнепальними пораненнями доправили у Київську міську клінічну лікарню швидкої допомоги. Кулі пробили хлопцеві зап'ястя лівої руки та долоню правої, легеню, печінку та кишківник. Хлопцеві зробили операцію, після чого він 5 днів пробув в реанімації.

– Хворий знаходиться на поверсі, стан стабільний, хворий рухомий, сам себе обслуговує, на даний час його, наголошую на тому, що стан стабільний, виконано всі необхідні на даний момент оперативні втручання, йде відновлювальна медикаментозна терапія. В подальшому потребує, як кожний хворий після операції, відновлювального лікування, реабілітації, можливо реабілітації психологічного характеру і певного відпочинку від того всього, що він переніс, – говорить завідувач відділенням політравми Київської лікарні швидкої допомоги Віктор Дорош.

Ще до кінця тижня Григорій Мельник пролежить у відділенні політравми Київської лікарні швидкої допомоги. Для охочих допомогти у лікуванні хлопця фінансово, можна знайти реквізити на сайті TV-4. Загалом відділення політравми, де нині перебуває Григорій Мельник, за період боїв 18-20 лютого прийняло близько 40 людей. Половина із них з вогнепальними пораненнями, у декого, як і в Григорія, множинні. Його сусід по палаті пан Леонід, житель села Гора Бориспільського району, має пробиту ногу – в ній пластмасова куля із металевим наконечником, яку лікарі виймати не беруться – вона потрапила в сплеттіння нервів, тож якщо її видалити, каже Леонід, він не зможе рухати стопою. Інша нога та пах чоловіка пошкоджені осколками світлошумової гранати. Постраждав, відбиваючи наступи силовиків на Майдан в ніч на 19 лютого.

– Перший раз дуже дісталось мені, побили гарно, тому, що я свідомість видно втратив, трошки голова болить, потрощений шолом був, я не знаю, чи ногою може хтось наступив. Але я схватився, бачу вони вже тікають, ці беркути, а наші хлопці із самооборони вісім щитів, щити їхні, вони щити покидали, щити їхні позбирали, то перший наш бій був, а другий, другий раз вони вдерлись на наші позиції десь в районі 12 години ночі, ну вже власне 19 числа. Ну і також ми дрючками їх відігнали, а впродовж того всього часу вони безліч раз наступали на майдан, – пояснює постраждалий внаслідок боїв 19 лютого в Києві Леонід.

Леонід, Григорій Мельник та інші поранені, після відновлювального курсу у Київській лікарні швидкої допомоги розраховують на реабілітацію та подальше лікування у Чехії, яке, кажуть, стало можливим завдяки волонтерським домовленостям благодійних фондів Майдану та чеських лікарень.