Головна здоров'я Грибників перед початком сезону закликають бути пильними

Грибників перед початком сезону закликають бути пильними

456

В Україні стартував грибний сезон. Прихильників тихого полювання фахівці закликають бути пильними. Серед багатьох видів грибів, що ростуть в нашій області, чимало тих, які можуть маскуватись під їстівні. Лише 3 грами блідої поганки стають смертельною дозою для людини. Минулого року через отруєння грибами на Тернопільщині загинула дитина. Найбільш небезпечні місця для збирання грибного врожаю – лісопосадки поблизу промислових зон. Медики рекомендують бути обережними навіть з тими грибами, які продають у магазинах.

П"ять випадків отруєння грибами,  у яких потерпіли 8 людей та одна дитина загинула, – така статистика 2012 року на Тернопільщині. Вже й цьогоріч епадеміологи зареєстрували отруєння грибами, –  консервованими.

Ольга Білинська, головний спеціаліст головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області: "Цього року у 13 році в нас вже зареєстровано в січні місяці 2 випадки, сім людей потерпіли, це бережанський район, це отруєння консервованими грибами, опеньками. Можливо якраз такий випадок, що недостатня термічна обробка".

Є золоте правило, каже Ольга Білинська: краще збирати, до прикладу, тільки опеньки і ніякі інші гриби, але бути впевненим у тому, що це справжні, їстівні, а не їх отруйні двійники. Серед багатьох видів грибів, що ростуть в нашій області, чимало тих, що можуть маскуватись під їстівні. Найбільш небезпечні місця грибного врожаю – лісопосадки поблизу промислових зон та доріг.

Ольга Білинська, головний спеціаліст головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області: "Не купляти гриби настихійних ринках, івздовжавтошляхів. Але якщо нашіжителі не зможуть відмовитись від такого тихого полювання, то треба пам"ятати, нетреба збирати старі, перезрілі гриби, або надто молоді в яких ще не сформовані морфологічні ознаки. Чому наголошую на морфологічних ознаках, бо в молодому віці, наприклад, бліда поганка виглядає як сироїжка або глибинка, також не збирати грибів у суху, спекотну погоду".

Якщо є підозра на отруєння грибами, медики радять викликати “швидку” не зволікаючи. До її приїзду слід промити шлунок та випити активоване вугілля, яке вбере отруту з організму.

Ольга Білинська, головний спеціаліст головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області: "Отруєння може настати через 30-60 хвилин. Це нудота, блювота, підвищення температури. Це отруєння від таких звичайних грибів. А що характерне для блідої поганки, отруєння може проявити себедо 3-ох діб. От такий і випадок був в Кременецькому районі, хлопчик їв гриби 8, а звернувся 11 числа. І тому такий момент втрачений".

Фахівці наполегливо радять: категорично заборонено їсти сирі гриби, якщо варити, то кілька разів довести до кипіння, не дозволяти їсти гриби дітям, вагітним та літнім людям.
 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here