додому здоров'я ГРВІ у дітей може проявлятися у вигляді кишкового розладу

ГРВІ у дітей може проявлятися у вигляді кишкового розладу

654

Якщо у вашої дитини висока температура, сухий кашель та кишковий розлад – готуйтесь лікувати гостру респіраторну вірусну інфекцію. За словами медиків, останнім часом почастішали випадки, коли діти скаржаться на біль у животі та нудоту, а лікарі діагностують ГРВІ. За останні два тижні в інфекційно-діагностичному відділені дитячої міської лікарні дітей-хворих на вірусні інфекції побільшало. Сьогодні усі тридцять ліжок відділення зайняті.

Пані Наталія з семимісячним Дем'яном від початку осені до лікарні потрапляє вже втретє. Цього разу діагноз подвійний – ГРВІ та гострий бронхіт.

– Спочатку почалась температура, потім кашель сухий кашель і задишка почалась і ми тоді звернулись до Ярослава Івановича, нас положили, ми лікувались гострий бронхіт, потім виписали додому, трохи часу прйшло і знов висока температура, і дитина задихалась, – пригадує пацієнтка інфекційно-діагностичного відділення дитячої міської лікарні пані Наталія.

Таких пацієнтів в інфекційно-діагностичному відділенні дитячої міської лікарні чимало, усі тридцять ліжок зайняті. Ріст захворюванності на ГРВІ реєструють з кінця минулого тижня. Тих, які продовжують звертатись в дитячу міську лікарню, через переповнення, відправляють в інфекційне відділення, яке функціонує у мікрорайоні "Сонячний" у Тернополі.

– Ми переважно реєструємо ГРВІ, парагрип, аденовірусні інфекції, рідше ГРИП, останній випадок ГРИПУ А зареєстрований кілька днів тому. У нас відділ зараз повністю заповнений, він розрахований на 30 ліжок, і всі ліжка заповнені, поступають щодня 6-8 до 10 хворих, крім нашого працює ще інфекційне відділення і ми приймаємо дітей почергово, якщо заповнений наш відділ відправляємо туди і навпаки, – розповідає завідувач інфекційно-діагностичного відділення міської дитячої лікарні Ярослав Довганик.

Розпізнати симптоми ГРВІ у дітей раннього віку не складно, кажуть лікарі. Висока температура, кашель, загальна слабкість, задишка, а останнім часом до цього додається біль у животі та нудота.

– Дійсно бувають такі випадки, коли ГРВІ супроводжуються кишковими розладами, як правило це буває кількаразове блювання, може бути почащений зріджений стілець, болі в животі, це також супроводжується високою температурою тіла і деколи це можна спутати чи це гострі кишкові інфекції чи ГРВІ. Треба сказати, що взагалі дітей має оглянути все таки лікар і батьки самі не визначали симптоми хвороби, тому що навіть практикуючму лікарю важко визначити в таких випадках діагноз, не те, що батькам, особливо це вь дітей до року і перших років життя, – каже Ярослав Довганик.

ГРВІ у дітей минають швидше. Але, порівняно з дорослими, вони хворіють частіше. Тому медики наголошують бути уважними до стану своїх дітей та радять не займатись самолікуванням. Якщо в дитини підвищилася температура, біль у животі та нудота, негайно звертайтесь до лікарів.