додому Новини Групи продовженого дня для тернопільських школярів будуть безкоштовними

Групи продовженого дня для тернопільських школярів будуть безкоштовними

699

Групи продовженого дня для тернопільських школярів будуть безкоштовними, запевнив міський голова Тернополя Сергій Надал. Нагадаємо, раніше розглядались варіанти, що перебування дітей у школах в позаурочний час буде платним у зв’язку з тим, що держава відмовилась їх фінансувати.

В Тернополі для виплати зарплат працівникам загальноосвітніх шкіл бракує 35 мільйонів гривень. У місті функціонує 144 групи продовженого дня. Для їх роботи тільки до кінця року потрібно 3 з половиною мільйона гривень, і це лише на зарплату педагогам.

– Я офіційно заявляю, що жодна тернопільська сім’я не платитиме за групи. Я прошу вибачення у тернополян як представник влади за таку ситуацію в наших школах, за тотальне недофінансування освіти і за таку позицію центральної влади. Мною підписане розпорядження, щоб всі підрозділи міської ради, всі комунальні підприємства, установи, в першу чергу спрямували усі наявні кошти на виплату на виплату заробітних плат бюджетникам, тобто вчителям і медикам. Ми вас ніколи не кинем напризволяще. Але прошу розуміння, тому що міській раді доведеться зупинити фінансування інших вкрай важливих проектів. В тому числі окремих запланованих робіт, закупівля нових автобусів, проекти з термомодернізації. На жаль, іншого виходу немає, – заявив міський голова Тернополя Сергій Надал.

Батьки, які вже перерахували гроші за надані освітні послуги, можуть їх повернути, кажуть в управлінні освіти Тернопільської міськради. Для цього потрібно подати заяву з реквізитами, до давши до неї копію ідентифікаційного коду та квитанцію про оплату. Відповідно до поданих заяв бухгалтерія закладу обіцяє повернути гроші на вказані рахунки.