Головна суспільство Громадську безпеку під час виборів охоронятимуть більше 2 тисяч правоохоронців

Громадську безпеку під час виборів охоронятимуть більше 2 тисяч правоохоронців

369

Громадську безпеку під час виборів Президента України на Тернопільщині охоронятимуть більше 2 тисяч правоохоронців. Кажуть, посилено працюють вже зараз. Обстежили більшість виборчих дільниць. В день виборів крім самих громадян під пильною охороною – бюлетені.

Найважливіший день для виборця – день голосування, для правоохоронців посилена і пильна робота почалась. В області вже побувало 6 кандидатів в Президенти і досі знаходяться 4 офіційні довгострокові спостерігачі від ОБСЄ з Америки, Канади, Боснії і Герцоговини та Хорватії. Їх безпека, безпека громадян та порядок на виборчих дільницях – головне завдання. Міліціонери вже обстежили більшість дільниць, безпосередньо в день голосування на них працюватиме понад 1300 правоохоронців. Загалом же до охорони громадського порядку 25 травня задіють 2300 міліціонерів. Цьогоріч їм допомагатимуть і громадські організації. Вже зголосились Автомайдан та Самооборона, а також окремі громадяни, в тому числі і власники зброї.

– Під час транспортування бюлетенів ми супроводжуємо бюлетені до ОВК, і після роздачі на ДВК, ми беремо їх під цілодобову охорону, тобто за 3 дні до виборчого голосування. І коли комісія бюлетені опечатує в сейф, з того моменту і до ранку неділі відповідаємо за цілісність і збереження цих бюлетенів або виборчої документації, – розповідає начальник УМВСУ в Тернопільській області Василь Облещук.

Під час самого голосування міліціонери охоронятимуть громадський порядок поза межами виборчої дільниці. Виняток – коли голова комісії запросить їх зафіксувати порушення.

– Після завершення і підрахунку голосів працівник міліції в присутності голови або заступника і двох членів буде супроводжувати виборчу документацію до ОВД. Ми це будемо відстежувати. Виїжджає дільниця, міліціонер дзвонить, і так само будуть повідомляти, що приїхала, щоб не загубити якоїсь дільниці, – говорить василь Облещук.

Про порушення виборчого законодавства просять повідомляти і громадян. З початку передвиборчої кампанії таких зафіксували чотири. Зокрема, пошкодження кількох бігбордів з передвиборчою агітацією одного з кандидатів в Президенти. Для дискредитації іншого в одній з тернопільських друкарень друкували газети.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here