Головна благоустрій Громадські слухання, де мали б вирішити чи платитимуть пільговики за проїзд у...

Громадські слухання, де мали б вирішити чи платитимуть пільговики за проїзд у маршрутках, зірвали

367

Чи платитимуть пільговики за проїзд у маршрутках? По обіді мали б відбутися слухання щодо їх перевезення у Тернополі, але зустріч зірвали. На неї, крім пенсіонерів, прийшло чимало громадських активістів, зрештою, слухання перетворилися на балаган. Частина пенсіонерів були незадоволеними, люди йшли із залу так і не взявши участь в обговорені. Жодного рішення не прийняли.

Про те як далі їздитимуть пільговики у маршрутках так і не домовилися. Громадське слухання фактично зірвали. На обговорення в Український дім "Перемога" крім пенсіонерів прийшло чимало громадських активістів. Говорили про майдан, загальноміські проблеми, а от висловити свою думку про перевезення пільговиків змогу мали не всі охочі. Відтак частина присутніх незадоволені цим просто йшли із залу.

– Ми прийшли за рішенням, а не за базаром. Ми хочемо їздити безкоштовно. Ми прийшли відстояти свою позицію, а тут ми нічого не добилися кожен виступає по-своєму. Ну що це є.

– Це справжній балаган! Хай би вже конкретно сказали чи платити нам по гривні, чи платити по 1,25 грн, вже б до якогось толку дійшли. Тут і вже майдан зачепили, толку тут не буде, не буде. Я погодилася хоча б гривню заплатити, хоча б гривню. Ну 1.25 – по половині, ну а 2.50 це тяжко, дуже тяжко.

– То на державному рівні те все має розглядатися, повинні додати пенсіонерам, якщо вони вважають, що пенсіонери мають платити, то добавити їм до пенсії якусь суму, яка б могла перекрити те перевезення. 

Позицію міської влади на обговореннях намагався висловити секретар міської ради про те і в нього мікрофон забирали. 

– Сьогодні ми, зважаючи на те, що пенсіонери найменше мають можливість оплачувати свій проїзд і засоби для існування категорично проти того, щоб в пенсіонерів забрати пільги по проїзду. Це позиція всього виконавчого комітету. Зараз ми зібралися для того, щоб почути вашу думку, думку перевізників. Не для того щоб закритися в кабінеті і прийняти рішення, а знайти компроміс, – каже секретар Тернопільської міської ради Ігор Турський.

Компромісу так і не знайшли. Люди, які окупували сцену не дали можливості висловитися усім сторонам, скаржаться перевізники.

– Це не громадські слухання, це не обговорення, це проплачений мітинг якоїсь сили, я не можу зрозуміти, що це таке. Перевізникам слово не дають, хоча це стосується перевізників, нормальним пенсіонерма слова не дають, там все якась рекламна акція відбувається, – переконаний перевізник Андрій Намака.

Кількість пільгових категорій, які безкоштовно їздять у маршрутках, хочуть обмежити, аби не підвищувати загальний тариф на проїзд, пояснюють перевізники.

– Реальний тариф на проїзд по останніх розрахунках становить 3,88. Тобто, Хмельницький зараз подав на 3.50. Чи готові зараз діти пенсіонерів, які зараз тут зібралися, внуки, і решта платоспроможних мешканців платити такі гроші за проїзд. Ми розуміємо, що не готові, тому як компроміс ми запропонували, що все таки відміняємо пільгу, яку ми самі власне надали, за свій кошт.

Жодного рішення щодо обмеження в маршрутках кількості пільгових категорій, міська рада не приймала. І без обговорення і слухання громадськості не прийме, каже міський голова Тернополя

– Я категорично проти того, щоб за рахунок людей, які є найменш соціально незахищені, а саме за рахунок пенсіонерів, хтось покращував свої бізнесові умови. Я думаю, що мене підтримають в цьому тернополяни, ми не допустимо різкого росту тарифів і треба шукати оптимальні варіанти. На превеликий жаль, Ви стали свідками того, як окремі провокатори намагалися зірвати ці громадські слухання, їм це не вдасться зробити. В будь-якому випадку вони відбудуться, громада скаже свою думку. Тільки на підставі цього будуть прийматися будь-які рішення. До цього часу перевізники будуть їздити в тому режимі, який був раніше, – говорить міський голова Тернополя Сергій Надал.

Після святкових вихідних в Тернополі проведуть ще одне громадське обговорення. Лише після цього приймуть рішення як далі їздитимуть пільговики у маршрутках. Відтак наразі все залишається без змін, каже міський голова.

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here