Головна надзвичайне Гранати часів І Світової, знайдені біля колії поруч із с. Петриків, сподіваються...

Гранати часів І Світової, знайдені біля колії поруч із с. Петриків, сподіваються сьогодні знешкодити (оновлено, відео)

483

Понад сотню французьких гранат часів Першої світової війни знайшли біля діючої залізничної колії поруч із селом Петриків Тернопільського району. На місці небезпечної знахідки другий день працює група піротехніків, яка продовжує викопувати боєприпаси. Потреби зупиняти рух поїздів колією, яка належить до перегону Тернопіль – Велика Березовиця, запевняють рятувальники – немає.

Про знахідку старих гранат біля колії, що поруч із селом Петриків, держслужбу із надзвичайних ситуацій Тернопільської області повідомили 31 жовтня. Уже другий день на місці працює група піротехнічних робіт. Знайдені боєприпаси виявилися гранатами класу Ф-1 французького виробництва, часів Першої світової війни. Їх викопують та складують на безпечній відстані від колії. Водночас піротехнічна група продовжує досліджувати територію навколо місця, де знайшли гранати.

Сергій Гоцуляк, заступник начальника групи піротехнічних робіт: "Вилучено з землі близько 115 одиниць, але роботи продовжуються, в землі ще прилад показує якісь металеві елементи, також вилучаються і гранати, тому роботи ще продовжуються. Яка остаточна кількість – буде відомо по закінченні робіт".

Знайдені поруч із колією гранати не надто чутливі, кажуть піротехніки, тож особливої загрози неконтрольованого вибуху немає.

Сергій Гоцуляк, заступник начальника групи піротехнічних робіт: "Проїзд поїздів не зупиняли, вони рухаються в штатному режимі. Єдине, що зменшена швидкість їхнього пересування. Якоїсь великої небезпеки вони не становлять, вони відносяться до І категорії, що дозволяє їх вилучати та транспортувати".

Коли остаточно встановлять, що гранат у землі більше немає, виявлені боєприпаси вивезуть на спеціальний полігон, де ліквідують.

Сергій Гоцуляк, заступник начальника групи піротехнічних робіт: "Планується сьогодні завершити, але остаточно не можу сказати, тому що робота продовжується, але плануємо за сьогодні закінчити".

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here