Головна духовність Храм Покрови Пресвятої Богородиці об’єднує громаду Кутківців

Храм Покрови Пресвятої Богородиці об’єднує громаду Кутківців

680

vlcsnap-2015-11-27-13h01m24s543Храм Покрови Пресвятої Богородиці у мікрорайоні Кутківці збудований ще у 1858 році, згодом – оновлений. З часів заснування його двері ще не були зачиненими для молитви. Діяв і за Австро-Угорської імперії, і за Радянського Союзу.

Храм Пресвятої Богородиці у мікрорайоні Кутківці є особливим для парафіян. Жінки власноруч вишили рушники та хоругви. Значну частину виконала старша сестриця пані Ганна Сухова. Ій уже понад 80, та жінка й досі береться за голку. Місцеві ковалі забезпечили кованими виробами. Навіть ікону Пресвятої Богородиці оздобили вінком.

– В такий нелегкий час, час боротьби за волю, за незалежність, в  час антитерористичної операції, місцеві жителі виявили ще більше бажання молитися до Пресвятої Богородиці. І ікона, як наша заступниця, захисниця, спонукає християн до ще більш посиленої молитви, – розказує керівник хору церкви Покрови Пресвятої Богородиці Лілія Антонюк.

Храм Пресвятої Богородиці має значне місце у житті Кутківецької громади. Тут вони не лише розмовляють з Богом, але й об’єднуються за інтересами.

– Хор наш функціонує уже понад 20 років. Ще є братство «Матері Божої. Неустанної помочі» і «Марійська дружина» – двохтисячному році, – каже Лілія Антонюк.

Місцеві мешканці твердять, що у їхньому мікрорайоні знаходяться три храми: храм культури, храм освіти і духовний. Під останнім мають на увазі церкву Покрови Пресвятої Богородиці. Вона є особливою для прихожан, адже у цих стінах молилося не одне покоління.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here