додому суспільство Голова Тернопільської облдержадміністрації Валентин Хоптян пішов з посади

Голова Тернопільської облдержадміністрації Валентин Хоптян пішов з посади

490

Голова Тернопільської облдержадміністрації Валентин Хоптян пішов з посади. Таке повідомлення з'явилося вчора на офіційному веб-сайті відомства. Валентин Хоптян перерахував свої досягнення за три роки перебування на посаді, та також заявив, цитую: " Для запобігання протистояння в країні і в області, усвідомлюючи свою відповідальність за стабільність ситуації на Тернопіллі, я прийняв рішення піти з посади голови Тернопільської обласної державної адміністрації". Тепер за виконавчу гілку влади на Тернопільщині відповідає обласна рада.

У приміщенні Тернопільської обласної ради і облдержадміністрації наводять лад. Всередині прибирають і встановлюють вікна. Тепер тернополян-протестувальників у приміщенні немає. Чиновники займаються своєю роботою, а від провокаторів приміщення охороняють воїни-афганці. Вже чотири дні вони несуть варту під стінами приміщення ОДА. Кажуть, провокатори за цей час були.

– По ночах декілька моментів таких були, що приходили випивші мужчини з ножами і так далі. Були такі провокації, що хотіли зайти без дозволу. Багато молоді хотіло зайти у приміщення, пофотографуватися ніби це цирк якийсь. Це є державна установа і ми не можемо запускати кожного сюда. Це є народне добро і його треба охороняти. І не допустити, щоб було розкрадання, – пригадує перший заступник голови Тернопільської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Василь Когут.

Чиновники розповідають: на роботу прийшли безперешкодно. Справ накопичилось багато і потрібно працювати, бо область має жити далі. Відповідальність за ситуацію в області тепер лягла на обласну раду. Голова Василь Хомінець каже, на Тернопільщині все стабільно.  Також  очільник облради заявив про початок люстрації в області. Але  змушувати писати заяви на звільнення не будуть, каже він. Зараз в стінах ОДА триває самолюстрація. Обезголовлені управління і департаменти все одно працюватимуть, вважає голова облради.

– Відбувається початок самолюстрації. Деякі люди зрозуміли, що їх не будуть бачити вже у новій владі і вони пишуть заяви і йдуть. Якщо немає там керівника, то є перший заступник. Не стоїть питання керівника, стоїть питання системної роботи структури. Ми знаємо, що написав заяву на звільнення голова обласної держадміністрації. Написав заяву на звільнення начальник департаменту охорони здоров'я і думаю, що до виходу вашої програми в ефір цей список буде дуже поповнюватись,  -розповідає голова Тернопільської облради Василь Хомінець.

Василь Хомінець каже, люстрація бути повинна, після прийняття відповідного закону у Верховній Раді. Поки що мешканці області можуть звертатися з конкретними випадками зловживань чиновників у Тернопільську облраду.  

– До нас в обласну раду поступають дуже багато звернень від людей, що ті чи інші змушували їх до протиправних дій. Для того, щоб звернення приймати, то у нас є комісія по законності обласної ради. То на основі цієї комісії за участі активістів майдану, в тому числі журналістів ми будемо формувати, щоб це не були звичайні анонімки з'ясування стосунків одне з одним, а щоб ці факти мали підтвердження, – каже Василь Хомінець.

Що ж до повного перезавантаження влади, якого протягом трьох місяців вимагав і далі вимагає майдан, Василь Хомінець не виключає і перезавантаження Тернопільської обласної.