Головна суспільство Геть шалики – погода повертає на літо

Геть шалики – погода повертає на літо

417

Геть шалики і рукавички – погода повертає на літо. Сонячно і тепло, але місцями короткочасні дощі і грози – таку погоду на найближчі дні на Тернопільщині нам обіцяють синоптики. На вихідні дощі і зовсім припиняться. Протягом тижня вдень температура повітря сягатиме позначки більше двадцять градусів тепла.

Погода на Тернопільщині зумовлена впливом атмосферних фронтів. Вона ще буде нестійкою, бо поряд з досить високими температурами місцями синоптики прогнозують короткочасні дощі і навіть грози. На Провідну неділю, кажуть у гідрометцентрі, на Тернопільщині буде сухо.

– Практично щодня очікуються короткочасні дощі, можливо з грозами, і поривчастим вітром. Ближче до вихідних прогнозують, що опади будуть припинятися, тобто активність фронтів послабшає. І вже на вихідні ми очікуємо, що опади будуть припинятися і дещо підвищиться температура повітря: до 22 – 24 градусів вище нуля, – розповідає завідувач сектору організації робіт Тернопільського обласного гідрометеоцентру Оксана Софінська.

З 17 квітня до сьогодні середньодобова температура повітря перевищує кліматичну норму на 2-6 градусів. У тернопільському гідрометцентрі пояснюють: за останніх 20 років таке відхилення уже стало нормою, особливо наприкінці квітня. На початку місяця ще були нічні морози, а зараз вже навіть не квітневі, а травневі температури повітря. Хоча цьогоріч весні побити рекорд 2013 року буде не так просто.

– Температури повітря є солідно високі для тої пори роки. Хоча, якщо сказати про минулі роки, то таким досить складним був 2013 рік, коли у нас на початку квітня ще лежав сніг, а вкінці квітня у нас спостерігалося +28. Минулорічних рекордів ми не побили, але досить високі температури для даної пори року, якщо аналізувати весь період спостереження, – каже Оксана Софінська.

«Квітень ледачого не любить, моторного голубить», – каже українська приказка. Природа подихи весни відчула і навкруги все забуяло. Погода у найближчі дні польовим роботам сприятиме. А народні прикмети обіцяють, такий квітень пророкує і тепле літо: «Грози у квітні — до теплого літа, до врожаю грибів».

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here