додому культура Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд зустрівся з представниками обласної...

Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд зустрівся з представниками обласної влади Тернопільської обласної ради

472

Про активну співпрацю між країнами говорили сьогодні Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд і представники Тернопільської обласної ради та облдержадміністрації. За час візиту до Тернополя консул зустрівся і з міською владою. Тернопільщину поляки вважають краєм перспективним в інвестиційному, економічному та туристичному плані. Область же претендує отримати гроші від міжнародних прооектів та перейняти досвід сусідів.

Поляки називають Тернопільщину воротами України для інвестицій. Цьогоріч вони вклали в область більше 5 мільйонів доларів. Українська сторона вважає Польщу своїм адвокатом у Євросоюзі. Завоювавши позитивний імідж у східного сусіда, наша країна зможе наблизитись до інших країн світу. А досягнення у співпраці між Україною та Польщею вже є. Третина загальноторгівельного обороту нашої країни з іншими припадає на Польщу. Це майже 140 мільйонів доларів. Успішно працюють і спільні підприємства.

Василь Кравець, начальник управління зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Тернопільської ОДА: "Практично Польща займає перше місце серед всіх країн, які заведені на Тернопільщину. Тобто 48 підприємств в нас з 225 підприємств, які представлені спільні з іноземним капіталом, займає Республіка Польща".

Хоча Тернопільщина – область не прикордонна, вона все ж знаходиться у сфері діяльності транскордонного проекту "Польща-Україна-Білорусь". Тому у співпраці зацікавлені і польська, й українська сторони.

Сергій Тарашевський, перший заступник голови Тернопільської облради: "Нам є про що спілкуватися надалі, нам є на чому зосереджуватися, адже наша область фактично визнана аграрною і ми хочемо теж підняти свій рівень туристичної діяльності. А для цього нам треба зробити ще дуже багато в розвитку інфраструктури, в підтриманніі реставрації об'єктів. А в польської сторони є з цим дуже великий досвід".

В Україну активно приїжджають поляки. Аби полегшити виїзд до Польщі українцям, польське Генеральне консульство відкриває нові представництва у містах України.

Ярослав Дрозд, Генеральний консул Республіки Польща у Львові: "50 відсотків шенгенських віз видали цього року візові центри Польщі. Із них 25% видало польське консульство у Львові. Для того, щоб покращити процес видачі віз, генеральне консульство відкрило представництва в інших містах, в тому числі в Тернополі".

Польський візовий центр у Тернополі працює майже рік. За цей час він видав українцям 60 тисяч віз. Наступного року візовий центр планують відкрити і в Чернівцях.