додому суспільство Гасла на четвертий день Євромайдану не змінилися: “Україна – це ЄС”

Гасла на четвертий день Євромайдану не змінилися: “Україна – це ЄС”

365

Cьогодні у Вільнюсі розпочався дводенний саміт ініціативи Євросоюзу "Східне партнерство", на якому мали би підписати Угоду про асоціацію України та Євросоюзу. Поки Україна в очікуванні. Чекають і тернополяни. "Євромайдан" у нашому місті вирує вже четвертий день поспіль. Щодня тут збираються тисячі студентів та дорослих тернополян, які закликають владу країни підписати угоду про асоціацію України та Європейського союзу.

Триває страйк тернопільського студентства за підписання Україною асоціації із ЄС. Вранці студенти організованими колонами об'єдналися у спільний марш центральною вулицею міста. Гасла на четвертий день страйку не змінилися: "Україна це ЄС" та "Не йди на роботу, прийди на майдан". Закликаючи дорогою решту тернополян приєднуватися до страйку студенти дійшли до театрального майдану Тернополя. Тим часом там організатори звели сцену. Протягом дня до учасників євромайдану долучались колони студентів інших навчальних закладів.

Любомир Шимків, молодіжний міський голова Тернополя: "Орієнтовно 10 тисяч вже є, думаю може буде навіть більше, бо дуже багато вийшло студентів. Зараз тут буде концертна програма, потім буде сесія, не сесія, а зустріч депутатів всіх рівнів, які хочуть поспілкуватися з молоддю на тему підписання асоціації, а потім дальше продовжується в нас концертна програма. Але звичайно що буде також деконструктив. Зі сцени постійно будуть лунати меседжі про те чому нам потрібно, для чого нам потрібно, які в нас плюси асоціації, мінуси, щоб студенти орієнтувалися, щоб вони не просто".

Залишається в силі і організована варта, яка не покидатиме майдан і вночі.

Любомир Шимків, молодіжний міський голова Тернополя: "Ми будем чергувати постійно, тому що вчора був інцидент з міліцією, не випустили автобус зі студентами і ми мусили в оперативному порядку купувати білети їм на поїзд, тому чергування потрібне".

Також очікують і на появу на майдані голови олдержадміністрації Валентина Хоптяна, якого студенти офіційно запросили, аби почути думку влади. Поки що відповіді вони не отримали.